ברי מים לבית ולמקום העבודה: עדיף לרכוש פרטי או בתשלום חודשי?

כל ילד יודע שכמו העולם, גם גוף האדם מורכב מ-70% מים. לכן, יש חשיבות גדולה מאוד לשתיה מרובה של מים, שתרווה גם את הצמא שלנו וגם את הצרכים של הגוף שלנו – וכן, הוא זקוק להרבה מים בשביל לתפקד בצורה אידיאלית. אחת הדרכים היעילות לעודד שתיית מים, גם בקרב ילדים, היא על ידי התקנה של בר מים בבית. בר מים כזה מאפשר לנו ליהנות כל הזמן ממים צלולים ונקיים, קרים או חמים, בלחיצת כפתור פשוטה.
בר מים למקום עבודה
תוכן עניינים

העניין הוא שמתקני מים, כמו כל מכשיר חשמלי אחר, עלולים יום אחד להתקלקל. לפעמים מדובר בקלקול מלא ואז הם לא עובדים בכלל, ולפעמים מדובר בתקלה קטנה שמשפיעה רק על פיצ’ר אחד של מתקן המים – נזילה, אין מים חמים או קרים וכיוצא בזה. 

מה עושים כאשר יש לנו תקלה בבר מים? זורקים אותו וקונים חדש?

לקנות חדש זו תמיד אופציה, אבל לא תמיד היא האופציה העדיפה. לפעמים אפשר פשוט להתקשר אל טכנאי בר מים מקצועי שיבוא אלינו הביתה (או למקום העבודה, לצורך העניין) על מנת לתקן את מתקן המים ולהשמיש אותו מחדש. זה יכול לצאת הרבה יותר משתלם מאשר כל פעם לקנות בר מים חדש. 

בר מים עם מסלול שירות או באופן פרטי?

החברות המוכרות בישראל בתחום ברי המים מציעות בדרך כלל שירות בתשלום חודשי קבוע. בתמורה לתשלום הזה, תקבלו אחריות, שירות תיקונים, וגם פילטרים ונורות שיש להחליף מדי כמה חודשים.  אבל השאלה הגדולה היא האם זה משתלם? האם כדאי לי להתחייב לחברה כזאת או אחרת בתשלום חודשי, או שעדיף לקנות מתקן מים באופן פרטי, ולהזמין טכנאי וחלקים כאשר אני צריך אותם?

התשובה לשאלה הזאת קצת מורכבת, והיא בעיקר תלויה באופי שלכם. ברוב המקרים, מבחינה כלכלית יהיה משתלם יותר לקנות בר מים באופן פרטי בלי לשלם דמי שירות חודשי לחברה כזו או אחרת.  מצד שני, אם אתם מעדיפים שקט נפשי ואת הידיעה שיש לכם אחריות, חלקים עד הבית ושירות תיקונים על חשבון הבית – אולי יהיה לכם עדיף לקנות בר מים עם מסלול של תשלום חודשי עבור שירות ואחריות. רק כדאי שתדעו שהמשמעות היא שאתם משלמים יותר. 

שורה תחתונה

בר מים בבית או במקום העבודה יכול לשנות לטובה את הרגלי השתיה שלכם, ולגרום לכם ולילדים שלכם לשתות הרבה יותר מים. זה חשוב ומומלץ, אבל לפני שאתם רצים לקנות בר מים כזה או אחר, כדאי לכם לעשות רגע סקר שוק כדי להבין מה המכשיר המתאים לצרכים שלכם, ומה המסלול העדיף לכם – תשלום חודשי קבוע או אולי רכישת בר מים באופן פרטי. 

לא משנה אם תבחרו לקנות בצורה כזאת או אחרת, אנחנו בטוחים שבר המים החדש שלכם יהיה אחת הרכישות המוצלחות שתעשו בחייכם. שיהיה לרווייה ולבריאות!

דילוג לתוכן