על רחבת הריקודים. צילום: שגיא פלדמן

אירוע השמחה הגדול ביותר לאדם (עד ללידת הילד) הוא חתונתו.

השמחה מורגשת בקרב החתן והכלה, שבאותו יום סוף סוף נפטרו מכל ההכנות, ישיבות, טעימות, אמהות ובעיקר "חפירות".

כל מי שמגיע לאולם האירועים באמת מרוצה, אבל בינינו: ישנם מקרים שבעת קבלת ההזמנה, פנים מול פנים או בדואר, אתם שוקלים האם הקשר עם אותו אדם או במידה שאתם ממש חברותיים עם אותו זוג שמתחתן הוא באמת חשוב לכם.

רק לאחר בדיקת המאזן (במצפון ובבנק) - אתם בדרך כלל מחליטים לאן פניכם מועדות.

כך או כך: אולם יוקרתי, אולם משפחתי, חתונה חברתית או חתונה סביבתית כמעט בכולם נשמעים אותם דברים על ידי חלק גדול מהאורחים, ריכזתי לכם חמש אמרות בולטות במיוחד:

1. "אם אשכחך מנה עיקרית אשאר רעב" - במידה ופספסתם את קבלת הפנים או שסתם החלטתם לא לבוא אתם צריכים להישאר ממוקדים, אתם יכולים לשמח את החתן בריקוד או שניים לאות כבוד או להרים עם הכלה צ'ייסר בחטף, אבל תזכרו להיות בזמן הגשת המנות העיקריות בקשר עין עם המלצר. חבל שלא תאכלו את פילה הסלמון אשר הונח על הפירה הרך עם רוטב הדרים. הוא ממלא את הבטן  עד הבוקר שלאחריו.

2. "אפשר להשאיל לעשר דקות את אטמי האוזניים" - ברור שחתונות נועדו לשמח אבל למה מחלקים בהם כפכפים קצת אחרי אמצע החתונה, כשבכלל יש צורך בחלוקת אטמי אוזניים. הרי יש כמה שירים שסתם מביאים את הקריזה וזה יכול להרוס את כל האנרגיה החיובי. כמו כן, אם כולם יילכו לכמה דקות עם הכתומים האלו באוזניים זה לא ייראה מוזר כי סבתא לאה סוף סוף לא תרגיש לבד.

3. "זה גברים ונשים ביחד?" - אולי במקום להשקיע כל כך הרבה משאבים כספיים בבחורים עם אפודים צהובים מוזרים שמכוונים את מאות האורחים בחנייה, ישימו בן אדם אחד שיסביר לאנשים שכמעט ואין דבר כזה שירותים משותפים בחתונות. רעיון נחמד נכון? זה לא בגלל שאנשים שתו כל כך הרבה, אלא משום שהושקעו מליונים באולם, אבל שלט קטן בחמישה שקלים של גברת עם חצאית וגבר בלי בגדים, בעלי האולם לא טרחו לרכוש.

3. "אחי, איפה הקינוחים?" - יש צורך בחקיקת חוק שבו בכל פעם שמגישים קינוחים מוצלחים לקראת סוף האירוע הדי.ג'יי .יכריז על כך ברשמיות במיקרופון, בנוסח זהה של משהו כמו: "כל האורחים מתבקשים לשבת למשך חמש דקות. המלצר יעבור עם מגש קינוחים. נא ליישר מושבים ולשלוף כפיות", ואז כל אחד ייבחר האם להמשיך להתקרחן על הרחבה או לשבת ולזלול את כל סופלה השוקולד שהונחו על המפה הלבנה.

4. "מתי באה כבר ההסעה?"- בדרך כלל הסעות מאורגנות רק לחבר'ה הצעירים. לטעם הכותב בכדי שהחתונות יהיו עוד יותר שמחות יש צורך להוסיף להסעות אלו גם את אוכלסיית המבוגרים שעדיין נשארו בראש של "ילדים". וכי למה? זאת בכדי לא להשאיר את רחבת הריקודים: שיכורה, שמחה ותוססת עם בן שישים שחושב שהוא פיטר פן ובת 70 שעדיין בסרט של סינדרלה.

אז לאן פניכם מועדות בחתונה מלאת קינוחים, אורחים שיכורים, קינוחים בשפע ואוכל טוב?

לטעמי, התשובה די ברורה: לחיים!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו