חנייה כפולה ברחוב רוטשילד. צילום: אבי מועלם

תושבים המתגוררים ברחובות הסמוכים לרחוב רוטשילד בראשון לציון, מתלוננים זמן רב על מצוקת חנייה שחלקה נובעת מהפיכת המקום לאיזור מסחרי שוקק חיים. חברי המועצה ישראל מוטעי ודורון אוזן מנסים כעת למצוא פתרון לתושבי הרחובות הללו.

"במשך חודשים ארוכים אני מתנהל סביב אותו ריטואל חוזר", מספר אייל בינשטוק, תושב האזור.

"החזרה הביתה הפכה להיות לא נעימה מאחר ואני צריך לחפש חנייה במשך זמן רב ולעתים אני מוצא את עצמי חונה יחסית רחוק מהבית שלי. זה עוד יותר לא נעים כאשר חוזרים מקניות וצריך לסחוב משקל כבד".

חברי המועצה אוזן, שמשמש כיושב ראש ועדת החנייה ומוטעי, מחזיק תיק התחבורה, מנסים למצוא פתרונות עבור אותם תושבים.

אוזן פנה למוטעי וציין: "אני פונה אליך בעקבות פניות רבות של תושבים אליי אשר הלינו על מצוקת החנייה שהולכת וגוברת ברחובות המקבילים לרוטשילד, מהצד הצפוני לרוטשילד עד לכצנלסון ומהצד הדרומי לרוטשילד עד לעולי הגרדום.

"בשנים האחרונות נעשו דברים מבורכים ובהם הפיכת רוטשילד לרחוב מסחרי צעיר ותוסס ומנגד נוצרו בעיות חנייה רבות", הוסיף אוזן. "דיירים נאלצים להחנות את רכבם רחוק מהבית לאחר המון סיבובים בשכונה, חלקם הגדול עם ילדים קטנים".

אוזן מציע שוועדת תחבורה ותנועה תאשר חנייה אך ורק לדיירי הרחובות שציין בין השעות 6:00-19:00 למחרת. "אין לי ספק שבכך נקל משמעותית על הדיירים המתגוררים בסמוך לרוטשילד".

מוטעי: "תיעשה בדיקה רצינית בעקבות הפנייה, אני חושב שצריכים למצוא דרך להקל על התושבים שגרים במקביל לרוטשילד ופתרון מסוג זה בוודאי יכול לתת את המענה הנדרש".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו