יום המעשים הטובים השנתי שיתקיים שצפוי לקחת חלק ב-28 לחודש מרץ הנוכחי מאגד אלפי פעילויות ברחבי הארץ וגם בראשון לציון.

יוזמה בעיר שהחלה לפני שנתיים לצרף את בעלי החיים ליום זה, מקבלת תאוצה.

מהעירייה נמסר כי מתחם "החי כיף", יארח כבר  היום (שישי), ה-24 למרץ וכחלק מיום המעשים הטובים, את ההפנינג השנתי לבעלי חיים.

ההפנינג יתקיים בשיתוף פעולה של החברה העירונית, מנהל איכות הסביבה – השירות הווטרינרי העירוני, אגף קיימות וסביבה ומנהל קהילה אגף הנוער והצעירים.

מטרת העל של ההפנינג היא מציאת בתים חמים לכלבים מהשירות הווטרינרי העירוני.

כחלק מההפנינג, יוקצה ב"חי כיף" העירוני מתחם לשלל הפעילויות, שיהיה פתוח לציבור החל מהשעה 11:30 ועד 14:30.

צפויים להתקיים שם סדנאות "ווטרינר צעיר", משחקים בניחוח של פעם, שעת סיפור לילדים והפעלות של מדריכים צעירים. 

הכלבה נינט מעיינת בספר. צילום: בר סטפנסקי

כמו כן, החוג לכלבנות ולאילוף כלבים, הפועל במהלך השנה ב"חי כיף", יעביר מופע למשתתפים ויקנה למספר משתתפים שירשמו מראש שיעור אילוף עם כלבם הפרטי. 

עיריית ראשון לציון מסרה במקביל כי תתאפשר כניסה מוזלת לגן החיות.

במתחם תוצג תערוכה מיוחדת של הצלם בר סטפנסקי ומפיקת התערוכה מורן יעקבי.

רעיון התערוכה הוא הגשמת משאלות לכלבי הכלבייה לחיים חופשיים בראשון לציון. בר צילם את הכלבים בכלביה ולאחר מכן באתרים שונים בראשון לציון. למשל הכלב רביבו "זכה" לככב במשחק כדורגל של הפועל נחלת ראשון לציון, הכלב גולי "הגשים" את חלומו להיות רופא בשירות הווטרינרי, סנופי מצא את עצמו על סקייטבורד בסקייטפארק והכלבה נינט צללה לספרים בספרייה העירונית. התמונות משעשעות ומלאות חיים, המסר העומד מאחוריהן הוא כי ביכולתו של כל בעלי כלב ליצור את סיפור חייו של ההולך על הארבע.

הסטנדאפיסט ותושב ראשון לציון, רוני ששון יגיע להצטלם עם בעלי חיים. צילום: עיריית ראשון לציון

לטובת האירוע התגייס גם הסטנדאפיסט רוני ששון, תושב ראשון לציון, שיגיע להפנינג לעודד אימוץ כלבים. ששון מספר כי מאז ומעולם אהב בעלי חיים, עוד בהיותו ילד נהג להסתובב בחולות ראשון ולהביא לביתו צבים, חתולים, כלבים ועוד, עד שהוריו נכנעו בסופו של דבר והביאו לו גור כלבים.

מחזיקת תיק איכות הסביבה והבריאות, חברת המועצה יפעת מאירוביץ יפת, הוסיפה: "זו השנה השלישית שאנחנו משלבים פעילות לבעלי חיים במסגרת יום המעשים הטובים. יש לא מעט בעלי חיים הננטשים בעיר ואנו זקוקים לעזרת הציבור באימוצם. יש המון יתרונות בגידול בעל חיים. כולי תקווה כי תושבי ראשון יגיעו ויאמצו בהמוניהם".

מנהל השירות הווטרינרי, ד"ר יהונתן אבן צור, הזכיר השבוע כי כל הכלבים הנמסרים מהכלבייה העירונית נמסרים כאשר הם מחוסנים, נקיים מטפילים חיצוניים, משובבים ומעוקרים.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו