רבקה בת ה-93 עם קובי קושאס בביתה. צילום: זיו נחמה

לפני זמן לא רב, בחג החנוכה האחרון, זהבה הבר, תושבת ראשון לציון, הכירה לזיו נחמה, פעיל חברתי בעיר, את ניצולת השואה, רבקה וייס, בת ה-93.

נחמה שהגיע לבקר את ווייס ושמע ממנה כי היא מרגישה בודדה למרות הימצאותה של מטפלת צמודה בביתה, לא נשאר אדיש למשמע אוזניו, והחל לפעול ולקדם את הנושא שצרם לו, צעד אחד קדימה.

כבר באותו ביקור ראשון בביתה של וייס הוא פרסם ברשותה פוסט בפייסבוק, בו פנה אל הציבור הרחב כדי שגם הם יבקרו בביתה.

"האורחים החלו להציף את ביתה בביקורים ובים של אהבה", שיתף נחמה.

בין המבקרים הרבים השבוע נצפתה ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) שהגיעה לבקר בעקבות פניות שקיבלה דרך הפייסבוק, כשביום שלישי האחרון, הגיע תושב ראשון לציון, אליחי כהן (49) שביקר את וייס פעם ראשונה והתלווה בכך אל חברו קובי קוסאש (27).

"כבר משנת 1998 אני מתנדב בבתי חולים, בבתי אבות ובכל מיני פרויקטים שקוראים לי בכדי לעשות טוב לאנשים. כשהגענו לרבקה היא לא ידעה על בואנו, והיא מאוד התרגשה. כבר מההתחלה היא שיתפה איתנו פעולה: היא שרה כל שיר שניגנתי, וכולנו שרנו יחדיו", שיתף כהן. "שרנו ביחד אפילו ביידיש שיר שנקרא "על הדרך עץ עומד" (ביידיש: "אויפן וועג שטייט א בוים") של חווה אלברשטיין. שרנו גם שירים של יהורם גאון וגם שירי פורים", סיפר כהן השבוע בשיחה עם "mynet ראשון".

מאז הפוסט של נחמה, מבקרים רבים פוקדים את ביתה של וייס.

ווייס מצידה מגיבה לקהל בחיוך, ומשתפת את באי ביתה בסיפורים מימי השואה, ובשמחת החיים שלה לאחריה. 

אם גם אתם פועלים בעיר ראשון לציון למען הקהילה - אנו מזמינים אתכם לשלוח לנו את תמצית פועלכם דרך אייקון "צור קשר" בדף הראשי של אתרנו, "mynet ראשון".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו