ישנם אנשים מסויימים שניכרת בהם האהבה לחיים, וכשאתם משוחחים איתם קיים בכם רצון אמיתי להקשיב לדבריהם עד הסוף.

לא בטוח שהוא מודע לכך, אבל זיו שמאי (24), תושב ראשון לציון, הוא אחד מאותם טיפוסים שתרצו בחבורת החברים שלכם.

בשנה שעברה הוא טס עם חבריו בני העיר ראשון לציון, לטיול גדול אחרי הצבא אל דרום אמריקה, אך כמה חודשים אחרי חזרתם ארצה, שמאי חש רצון עז לחוות שנית את אותה טעימה רגעית של חופש בהבדל אחד הפעם, לבדו.

"החלטתי שאני טס שוב הפעם למזרח. כשהייתי עם חברים היה מדהים אבל הטיול עם חברים הוא בא במחיר הבחירה החופשית, ובמחיר הנפש המתפשרת ברגעים שלא רצית להתפשר", שיתף שמאי בשיחה עם "mynet ראשון".

בטיול הנוכחי שמאי ביקר בין מלזיה, לקמבודיה, ומשם לתאילנד, סינגפור והודו.

מדבריו משתמע כי הודו היא המדינה אשר השאירה בו חותם, וגרמה לו להסתכל על דברים באור שונה.

אולי בגלל זה הוא החליט להתנדב בבית יתומים בגואה, הודו.

שם הוא שיחק עם ילדים, וראה כמה הענקת אהבה היא דבר בלתי ברור מצידם של הקטנים.

"אני מאמין שקשה לצאת להתנדבות כי זה לוקח מ'הזמן הקדוש' שלנו, אבל צעד זה ממלא אותך יותר מכל דבר אחר בזמן הזה. דיברתי עם מנהלת בית היתומים והיא סיפרה לי שחלק מהילדים הגיעו לשם בגילאי ארבע-חמש והם פשוט הושארו מחוץ לדלת בית היתומים, כשההורים אמרו שיחזרו לקחת אותם, אבל הם מעולם לא חזרו", שיתף שמאי, והוסיף: "חשבתי שהם יהיו מלוכלכים ולא ממושמעים אבל התאהבתי בהם".

"נהנה לשמוח ולשמח את הילדים בבית היתומים". זיו שמאי. צילום: זיו שמאי

בעוד פחות מחודש צפוי שמאי לחזור לעיר מגוריו, ראשון לציון, זמן קצר לפני כן הוא שלח דרכנו מסר למשפחתו: "ברגע שהתחלתי לנווט בעצמי את ההחלטות שלי הגעתי לאן שרציתי", ושיתף בתמונה ייחודית שצילם בטיסתו מתאילנד לסינגפור, בה נראים שני נזירים מנמנמים במטוס.

"לפני שעליתי לטיסה ראיתי נזירים, נוצר בינינו קשר עין קטן, והיה הנהון של כבוד הדדי. הרגשתי את הכבוד שכולם נותנים להם דווקא כי אין להם כלום. כשגיליתי שאני יושב לידם הייתי חייב לנסות לדבר איתם אבל הם שמרו על חיוך מאופק וכנה. הם נכנסו לתרדמת עוד לפני ההמראה, והיו באותה התנוחה לאורך כל הטיסה" שיתף שמאי בסופה של השיחה.

נזירים בזמן שנתם. צילום: זיו שמאי

המשמעות הייחודית מהתמונה שהונצחה על ידי שמאי, והקלילות שבה הוא משתף בחוויותיו הם ככל הנראה דבר אשר ייחקק בדפוסי התנהגותו גם בארץ.

שמאי במהלך התנדבותו בבית היתומים ההודי. צילום: זיו שמאי

נראה, כי המשיכה לאותנטיות של הרגע הנוכחי היא דבר ממכר, אשר עשוי לעורר השראה על רבים. אפילו מבעד הזכוכית הדקה של מסך המחשב.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו