הרבנית גמבש עם שתיים מהנזקקות. צילום: אבי מועלם

מזה חודשים אחדים מנסה הרבנית אסתר גמבש מראשון לציון למצוא פתרון לתריסר נשים שנמצאות במצב כלכלי קשה שהביא אותן לזנות וללינה ברחוב. כעת היא מבקשת את עזרת הציבור במימון שיפוץ דירה עבורן, כדי שלפחות יהיה להן מקום קבוע שבו יוכלו ללון.

"בכל עיר יש מוסד שכזה, רק בראשון לציון אין", אומרת השבוע אחת המתנדבות שהצטרפו לרבנית גמבש בפעילותה. "נתתי לאחת הנשים לישון אצלי בבית לכמה ימים, אבל זה לא עבד והיא שוב ברחוב", היא אומרת. "אני פוחדת שהיא תגיע לבית בושת שוב".

הרבנית גמבש מלווה עשרות בנות במדרשה שלה בראשון לציון.

"הבנות באמת במצב קשה", אומרת גמבש השבוע, "יום שלם הן אצלי, אני מנסה לעזור אבל אם לא אוכל לשכן אותן בדירה כלשהי זה לא יקרה. זה לא פשוט, אף אחת מהן לא מקבלת הבטחת הכנסה או כסף מביטוח לאומי. אני מנסה לסייע להן לקבל ואז להשכיר עבורן דירה אבל זה לא פשוט, אלה לא בנות שיכולות לעשות למען עצמן".

תזכורת: לפני שבועות אחדים הפגינו גמבש והנשים מול עיריית ראשון לציון בדרישה שיימצא להן פתרון הולם, אך לטענתן הפתרון היחידי שהוצע להן הוא של לינה במסגרת בית חם שפתחה העירייה עבור נרקומנים באיזור התעשייה. "בדיוק ממקום כזה אני רוצה להרחיק אותן", אמרה גמבש אז. "הבנות האלה צריכות בית חם ומישהי שתדאג להן".

גמבש מנסה בכל דרך יצירתית לספק לבנות קורת גג, לאחרונה שלחה את אחת הבנות לטבריה למלון שבו קיבלה בתרומה חדר לכמה לילות, "אלה הבנות של ראשון לציון, אלה בנות העיר וצריך לדאוג להן, אף אחד חוץ ממני לא מתייחס אליהן ואני עומדת לקרוס. אני נותנת עצות ומארחת בבית ומאכילה ומספקת בגדים, אבל אני לא יכולה לעשות הכול בעצמי. אני מבקשת שאנשים יסייעו לי לשקם את הבנות האלה".

בעקבות ההפגנה שקיימו התוודע למצב הרב שמעון אסוס, פעיל נוער בסיכון מנתניה, והתחייב לשכור דירה בראשון לציון עבור הנשים אך כעת נדרש כסף לשיפוץ המבנה ולתשלום עבור מטפלת רגשית שתעבוד עם הבנות.

לצורך כך הוקמה קרן להצלת בנות במצוקה שאליה ניתן לתרום בטלפון *6520.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו