מגדל אייפל. הצילום לקוח מ: www.pixabay.com

בשלוש השנים האחרונות עלו לראשון לציון כ-300 עולים מצרפת ועולים פוטנציאליים נוספים עורכים סיורי גישוש מקדימים בעיר. כך מסרה היום (שני) עיריית ראשון לציון.

"האנטישמיות הגוברת בארץ היין והמצב הכלכלי שאינו יציב מצד אחד ופיתוח השירותים העירוניים לדוברי צרפתית מצד שני הופכים את ראשון לציון ליותר אטרקטיבית בעיניהם. אגף לקליטה ועלייה בעיריית ראשון לציון רואה חשיבות גדולה בעידוד העלייה לעיר", קבעה העירייה. "מדי שנה משתתפת עיריית ראשון לציון בירידי עלייה בשלוש ערים מרכזיות בצרפת: פריז, מארסיי וליון בהם משתתפים אלפי יהודים צרפתים. לעירייה ביתן בירידים עם מצגת וחומרי הסברה על העיר וכמובן נציגים דוברי צרפתית שעונים על שאלות". 

במקביל וכפועל יוצא, הודיעה היום הספרייה העירונית "כותר ראשון" על פתיחת מדור חדש לספרים בצרפתית וקראה לציבור לתרום ספרים בשפה זו לטובת המדור החדש.

מנהלת מרכז קליטה ועלייה, טל טשרוני, מסרה כי "השלב הבא לאחר הירידים בצרפת הוא סיורי היכרות מקדימים בעיר לעולים פוטנציאליים המגיעים לביקור בארץ ורוצים להתרשם ממה שיש לעיר להציע".

מחזיק תיק העלייה והקליטה בעירייה, חבר מועצת העיר, מיכאל רייף, הבטיח מצידו כי "ראשון לציון תקבל את העולים בזרועות פתוחות והעירייה תסייע בכל מה שניתן על מנת לעזור לעולים להיקלט בעיר".

בראשל"צ פועל מועדון לדוברי צרפתית בעיר. בנוסף הוקמה בעיר עמותת עולי צרפת ראשון לציון.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו