החודש (פברואר) יתקיים ערב התרמה "חיים אחרים לאיתי נהוראי" האירוע יתקיים בתאריך: 19.2.17 במתנס שיכוני המזרח, ראשון לציון. ערב זה יהיה בסימן התרמה למען איתי נהוראי ורד, שאובחן בגיל שבעה חודשים כבעל "אלן הרנדון דאדלי" מחלה בה מאובחנים כמאה אנשים ברחבי העולם.

איתי נהוראי

משמעותה של המחלה היא שיש חסם פנימי בתאי הגוף שלא מאפשר להורמון בלוטת התריס לחדור לתוך חמשת האיברים החיוניים ביותר בגוף האדם: כבד, לב, מוח, כליות ושרירים. זה למעשה כשל גנטי שבו קיימת מוטציה בגן 'MCT8' שהוא "שער" הכניסה לכל תא ותא בגוף ובמוח עבור הורמון בלוטת התריס (T3) מוטציה זו לא מאפשרת להורמון להיכנס ולסייע לתפקוד ולהתפתחות חמשת האיברים הקריטיים הללו. המשמעות מבחינת עולם הרפואה היא שאיתי לא יילך ,לא יעמוד, לא ידבר כלל. משמע יהיה סיעודי כל חייו.

הוריו של נהוראי, עמית וטל ורד, סיפרו: "למרות כל הקשיים האדירים הללו, יש מגוון טיפולים נרחבים ותיגבורים שניתן להעניק לאיתי מעבר לשעות היום במעון השיקומי בו הוא נמצא כל יום, כגון: ריפוי בעיסוק, תקשורת, הידרותרפיה, שיטת 'ורדי', אוסטאופתיה, תזונה אורגנית בלבד, ועוד. הכל כדי לנסות לייצר התקדמות משמעותית עבור איתי ולתת לו הזדמנות לחיים טובים יותר".

במקביל נהוראי נוטל תרופה יומיומית שמיובאת מחו"ל מכיוון שאינה נכללת בסל התרופות.

אומנם היא רק חלק ממגוון הטיפולים עבורו אך מדובר על מאות אלפי שקלים לאורך השנה, ואין להורים יכולת לשאת בנטל כלכלי מתמשך זה.

"בחודש האחרון איתי קיבל זימון לקליפורניה, ארה"ב לאדם מיוחד בשם דוקטור ג'ון ברגמן ,כירופרקט במקצועו, חוקר ואישיות מדהימה עם ידע עצום על אנטומיית גוף האדם. על מנת לתת לאיתי טיפול ייחודי שיכול להוסיף לו חלקים נוספים משמעותיים ב"פאזל" הענק שנבנה סביבו וסביב התקדמותו, אך עלויות הנסיעה והשהייה אדירות ואין ביכולתנו לשאת זאת" אמרו ההורים, והוסיפו: "אומנם אצל כל ילד זה מתבטא באופן שונה. ולמזלנו איתיוש שלנו מחייך, צוחק ויוצר קשר עין באופן מדהים ומהפנט".

מבחר אמנים נרתמו להגיע ולהתנדב במופע כגון: הסטדאפיסטים: נוגה ד'אנג'לי, יוסי פנסו, עידן בן דוד, ורוני ששון.על מופעי השירה: חפלה יוונית של רוניוס ולהקתו, עמית ויהונתן, אתי ביטון, ליאב יעקבי, שני יצהרי, איציק שמלי וליאור מיארה בהנחיתו של מושיקו כהן.

מכירת הכרטיסים החלה, עלות כרטיס 150 שקל. האירוע יתקיים בתאריך: בשעה 19:00 מתנס שיכוני המזרח, ראשון לציון.

לרכישת כרטיסים יש ליצור קשר עם:
יניב וזנט עזרן: 0532-329026
רן ורד: 0544-088800
אביבית זרקון: 0523-381561
גלי דאדיסון: 0507-542222

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו