צילום: אבי מועלם

סטודנטים רבים שלומדים במכללה למינהל בראשון לציון או במוסדות חינוך גבוהים ליד העיר, נאלצים להיאבק בביורוקרטיה כדי לקבל תו חנייה שבאמצעתו יוכלו לחנות בעיר. כעת מנסה חבר המועצה עידן מזרחי לקדם יוזמה שבמסגרתה יוכל כל סטודנט לקבל תו חנייה ללא סחבת מיותרת.

"ראשון לציון מובילה חזון להחזרת בניה לעיר", כתב מזרחי. "ראש העירייה דב צור מקדם פרויקטים למגורים, העיר מתפתחת ומציעה מספר לא מבוטל של סיבות למה כדאי לגור בה. סיבות אלו הביאו לעלייה במספר התושבים שחזרו לגור בעיר, ובהם סטודנטים רבים".

מזרחי הוסיף כי "הסטודנטים מהווים פלח נכבד באוכלוסיית העיר ומשנים את מקום מגוריהם לעתים תכופות. יש לאפשר להם להנפיק תו חנייה שאינו מסתמך על כתובת מגורים בתעודת הזהות מבלי להתעסק בביורוקרטיות שאינן הכרחיות".

על פי ההצעה של מזרחי, "כל שעליהם יהיה לעשות כדי לקבל תו סטודנט זה להציג חוזה שכירות חתום עם הכתובת שאליה הם מבקשים תו, בלי ריצות באמצע היום, בלי לשלם על חידוש תעודת הזהות. מדובר בתו חנייה שלו זכאים כלל תושבי העיר, ההבדל הוא במסמכים שיש להגיש כדי להנפיקו".

מזרחי סיכם: "כסטודנט אני ער לכך שסטודנטים רבים משנים את מקום מגוריהם לעתים תכופות משיקולים כאלה ואחרים, לרוב מסיבות כלכליות. אין צורך שסטודנט יגיע בכל פעם למשרד הפנים לשנות את הכתובת שלו וזאת רק למען תו חנייה. אני רוצה לאפשר לכלל הסטודנטים תושבי העיר להנפיק תו סטודנט מבלי לשנות את כתובתם בתעודת הזהות".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו