צילום: אוהד צויגנברג

אתמול (שלישי) הגיעו שוטרים לעסקים רבים ברחבי העיר ראשון לציון. בעלי המדים הגיעו לעסקים השונים וצילמו את מצלמות האבטחה. "ביקשו לצלם את זוויות הצילום השונות של המצלמות ושאלו את אישורנו. הוסבר לנו שמשתמשים לכך בשביל מניעת פשיעה" אמר בעל עסק במערב העיר, והוסיף: "ביקשו ממני שם מלא, מספר פלאפון ואת שם העסק. הבנתי שזה סוג של שיתוף פעולה בין בעלי העסקים בעיר למשטרת ישראל, משהו שיכול לקצר תהליכים בתפיסת עבריינים".

פוסט שפורסם על ידי אחד מבעלי העסקים בדף הפייסבוק "פורום תושבי ראשון לציון" העיד כי היו כאלו שהופתעו מהביקור של כחולי המדים. בפוסט נכתב: "בעלי עסקים בראשון! האם גם אליכם הגיעו שוטרים וצילמו את מצלמות האבטחה של העסק תחת התירוץ "פרויקט מיפוי מצלמות?".

ניסינו לברר מהו הפרויקט המוזכר, וכיצד יישמו אותו בפועל. בתגובה ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בפרויקט כלל ארצי של משטרת ישראל למיפוי מצלמות אבטחה במרחב הציבורי". הדיסקרטיות נשארה בעינה, וכפי שנכתב הפרויקט יתקיים בכל רחבי הארץ.

כזכור בעיר ראשון לציון כבר מיושם פרויקט "מבט ראשוני" שכולל מאות מצלמות הפרוסות ברחבי העיר ביותר מ-100 אתרים שונים. מצלמות אלו משדרות למוקד העירוני את כל המתרחש בזמן אמת. מטרת פרויקט זה הינו הרתעת גורמים עבריינים מביצוע מעשי פשע ואלימות במרחב הציבורי והענקת תחושת ביטחון לתושבים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו