"קאנטרי גן"; כך מכנים את גינת הכלבים בגן הזיכרון (לוי אשכול - פינת חסידי אומות העולם) חבריה של קהילה קטנה שנוצרה בזכות ההולכים על ארבע. הם מונים כ-20 אנשים שנפגשים מדי יום בין השעות 18:30 ל-20:00. יהיו שיגידו שזה בשביל כלביהם האהובים אך כפי שנראה הם נהנים מכך לא פחות, בימים קרים הם לא מוותרים על השגרה שהפכה לבילוי ומצטיידים בכובעים ובמעילים, ובימים חמים הם לא מקצרים את סיבובם בן תשעים הדקות. "גם שהכלב חולה אנחנו באים בלעדיו" סיפרה אורנה אחת מראשי הקהילה ובעליה של הכלבה מייפל.

מיקו הכלב

"הגעתי לפני חמש שנים לגינה והתחלתי להכיר אנשים אך כל ביקור התחיל בשלום והסתיים בשלום, יצרתי קבוצת WhatsApp"" ולאט לאט נוצרה חברות אישית" הוסיפה אורנה. צמד המילים חברות אישית אינו מעביר את טיב הקשר של הנוכחים בקבוצה. "יצרנו קהילה רק של המבוגרים שבאים לפארק, אנחנו מבלים ביחד במסעדות, מגיעים יחדיו לאירועים משפחתיים, עברנו כבר יותר משלוש חתונות של ילדיהם של חברי הפארק, יש ערבים שלמים שאנחנו מעבירים יחדיו" אמר שלומי, אחד מראשי הקהילה, ובעליו של מיקו כלב ההרים הפיראני.

הדלקת נר חנוכה בגינה

הכלבים לא מפסיקים לרוץ במרחבי הגינה אך מתברר שלא תמיד זה היה כך. "בהתחלה הגענו לפארק הזיכרון והמרחב של גינת הכלבים היה פצפון, ביקשנו מהעירייה להרחיב אותו והם נענו לבקשתנו, ושכבר הגדילו ראינו שזה גם לא מספיק אז פנינו אליהם שנית וגם אז הם הגדילו" אמר שלומי, ומיקו כלבו קשקש בזנבו, בכך ככל הנראה אישר את הדברים שנאמרו, ומיד חזר לחבריו.

חברי הקהילה

הספסלים בגינה מסודרים בצורת האות חית והכניסה מרוצפת במשטח לבנים, גם זה לא ברור מאליו בשביל הקהילה הקטנה, שלומי פנה אל ממלא מקום ראש העיר, רז קינסטליך כדי שיחליפו את הספסלים הקודמים שגרמו לפציעת הכלבים בציפורניהם בשל היותם של הספסלים מחוררים, ובנוסף ביקש שינגישו את גינות הכלבים גם לנכים ונשים עם עגלות. פנייתו נענתה- וכמעט בכל גינות הכלבים בראשון לציון הנושא טופל, ובאלו שעוד לא, נאמר שיטפלו. אך עדיין חסר לבאי גינת הכלבים בגן הזיכרון תאורה ראויה לביטחונם ולשעות הלילה בכדי שתהיינה ראות מיטבית.

חברים בגינה

ההולכים על ארבע משחקים אחד עם השני לאורך כל השיחה, ונראה כי נוצרו כאן חברויות של ממש. "הביקורים טובים לחיי החברה של הכלבים, לכל כלב יש את בן הזוג שלו, שאיתו הוא אוהב לשחק" אמרה דייזי שיליאן, בעליה של הכלבה Happy, והגדירה את כלבתה כדיפלומטית, עקב החלפת בני הזוג למשחק באופן קבוע. במהלך השיחה עם " Mynetראשון לציון" בולטת בעיקר גאוותו של שלומי לגינת הכלבים, ונראה כי זהו פרויקט שהוא יירתם אליו לעוד שנים רבות. "באים לכאן אנשים מהרבה אזורים שונים בעיר: נחלת יהודה, כרמים, נווה דקלים, קריית גנים ועוד" סיפר שלומי וחתם בהתלהבות: "זו נהייתה ממש מותג של גינת כלבים"

רז קינסטליך, ממלא מקום ראש העיר, התייחס לנושא: "אנחנו הולכים להנגיש את כל גינות הכלבים לנכים ולנשים עם עגלות כבר ב-2017. הנושא הזה הוא בדי אן איי שלנו, אנחנו נקדם את גינות הכלבים ככל שיהיה אפשר ונשמור על הגינות הקיימות. אנחנו דואגים להולכים על ארבע".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו