צילום מתוך פייסבוק

העיר ראשון לציון ידועה במגוון פעילויות הספורט הרחבות שלה בכל המגזרים ובכל הענפים. קבוצות הכדוריד הן מהפופולאריות במדינת ישראל, בשנה שעברה גם מכבי ראשון לציון בכדורסל עלתה על המפה כשזכתה באליפות ראשונה והיסטורית בישראל. עם קבוצה בליגה הלאומית בכדורגל כשהבעלים שלה הוא אייל ברקוביץ' וקיבלנו את אחת הערים היותר מסקרנות בספורט בשנים האחרונות, ללא ספק.

בראשון לציון ניסו בעשור האחרון להוסיף צבע ותכנים נוספים לעיר. בערים שונות בארץ ייבאו את ענף הפוטבול האמריקאי שנחשב לענף הספורט המוביל והגדול בעולם אבל בשלב הזה הוא טרם תופס תאוצה בערים מקומיות ברחבי הארץ. בראשון לציון ניסו לתת קרדיט למקצוע ההוקי דשא, הנחשב והמוגדר אף כספורט אולימפי. משחק ההוקי דשא דומה מעט למשחקי הקולג'ים המפורסמים בארה"ב המכונה "לקרוס". האמריקאים כבר הפכו את התופעה לאחד המשחקים המזוהים ביותר עם בני נוער והמתפתחים ביותר בארצות הברית.

בהוקי הדשא הכללים ברורים, המשחק הוא ספורט קבוצתי שבו צוות של שחקנים מנסה להבקיע שערים באמצעות הכאת, דחיפת, או הצלפת כדור לתוך שער הקבוצה היריבה בעזרת מקלות. להוקי יש מספר טורנירים בינלאומיים קבועים עבור גברים ונשים כאחד. בין השאר המשחקים האולימפיים, משחקי חבר העמים הבריטי, גביע ההוקי העולמי אחת לארבע שנים, גביע האלופות השנתי והגביע העולמי לצעירים. גם בראשון לציון נמשכו להצלחה ופעילויות מגוונות של הענף מתקיימות במגרש הדשא הסינטטי ברחוב גולדה מאיר בשכונת קריית ראשון.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו