אחרי שורה של התבטאויות גזעניות ושונויות במחלוקת: חבר מועצת ראשון לציון (שס), מאיר עקיבא, התייחס היום (ראשון) לפיגוע הטרור הרצחני בירושלים, בו נרצחו קצינה ושלושה חיילי צה"ל מוקדם יותר היום. בקבוצת הפייסבוק "פורום תושבי ראשון לציון", כתב עקיבא: "במקום לקטר תפסיקו להעסיק ערבים עם ת.ז כחולה. הם צוחקים עלינו, אין לאפשר להם להתפרנס מצד אחד ולהרוג בנו מצד שני. תראו איך הם מאושרים ומחלקים סוכריות". 

אלא שחבר המועצה לא הסתפק בדברים הקשים האלו, והוסיף שהוא קורא לתושבי העיר להדיר את רגליהם מעסקים שמעסיקים עובדים ערבים. "הציבור חזק יותר מכל ממשלה, קחו את הנושא לתשומת לבכם - ושלחו אותם הביתה. לא קונים מעסק שמעסיק ערבים". 

צילום מסך מתוך פייסבוק

אחד מתושבי העיר הגיב לפוסט וכתב: "לא בוחרים במפלגות שמריצות גזענים, נקודה". בתגובה לדבריו כתב עקיבא: "עדיף גזען חי מטיפש מת", ו"הערבים כולם חיות, אין לך מהיכן להתחיל, חיות בצורת אדם הם יהרגו גם אותך אל תיבנה על זה שאתה אוהב אותם".  

זוהי לא הפעם הראשונה שעקיבא עולה לכותרות; נציג מרצ בראשון לציון, אבי ארזי, הגיש באחרונה תלונה במשטרה נגד חבר המועצה עקיבא, בעקבות הצעתו לסדר שתלמידות בעיר יעברו שיעורים כדי למנוע התבוללות. "מטרת ההצעה הגזענית של עקיבא היא להציג את ערביי ישראל כאילו מדובר בחיות אדם שכל עיסוקן הוא ב'ציד' בנות בראשון לציון", אמר בזמנו ארזי בריאיון ל"ידיעות ראשון לציון".

בשיחה עם 'mynet ראשון לציון', סירב עקיבא לחזור בו ובדברים הקשים שכתב בדף הפייסבוק. "אנו נימצאים בתקופה שבה ערבים ישראלים מפגעים בנו, המצב שהם מסתובבים בנינו ומפגעים בנו הוא לא ניתן לשליטה לכן כל ערבי הוא סכנת חיים ועלינו לעשות כל מעשה כדי למנוע מהם לפגע", אמר חבר המועצה והוסיף, "המסר הוא ברור כל מי שמעסיק ערבי ישראלי לפטרו לאלתר ומיד, יהודי לא ירכוש מוצרים מעסק בו מעסיקים ערבים". 

בחודשים האחרונים הצליח עקיבא לייצר כותרות בעזרת שורה של הצעות לסדר שמטרתן לנגח את החברה הערבית. תחילה הציע לתחום עבורם שטח מיוחד ומבודד בחוף הים, כדי שלא יתערבבו עם שאר המתרחצים. עקיבא אף הדגיש כי הוא עושה זאת רק בשל העובדה שהוא אינו יכול לאסור עליהם להגיע לחוף.

מאיר עקיבא. צילום: אבי מועלם

בחודש שעבר העלה עקיבא הצעה נוספת שבה הוא מבקש להכניס לתוכנית הלימודים העירונית שיעורים בהם ילמדו תלמידות בעיר כיצד להימנע מהתבוללות עם ערבים שמנסים להתחיל איתן.

הצעות אלו עוררו סערה ציבורית גדולה וויכוחים רבים ברשתות החברתיות ובפורומים העירוניים. אבי ארזי, נציג מרצ בעיר, החליט לעשות מעשה והגיש נגד עקיבא תלונה במשטרה. "כשהבנתי שעקיבא מתכוון להעלות את ההצעה במועצת העיר התקשרתי אליו וביקשתי להיפגש איתו, הוא נעתר לבקשתי ונפגשנו אצלו בבית", מספר ארזי. "במהלך הפגישה עשיתי כל שביכולתי להסביר לו שההצעה שלו היא גזענית ויש בה משום הסתה נגד אזרחים ישראלים. יש מי שעלולים לפרש אותה כרישיון לפגוע בערבים ובעובדים זרים".

ארבעה בני אדם נרצחו ו-13 נפצעו בצהריים בפיגוע דריסה שביצע מחבל פלסטיני באזור ארמון הנציב בבירה. הקורבנות הם שלוש נשים וגבר בשנות ה-20 לחייהם. בין הפצועים שלושה במצב קשה ואחד במצב בינוני-קשה. לוחמי אש שהוזנקו למקום חילצו באמצעות מנוף עגורן שלושה לכודים מתחת למשאית. המחבל חוסל בירי של מאבטח וחיילים שהיו במקום.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו