צילום: shutterstock

האם בקרוב צפויים תלמידי התיכון בראשון לציון לגלות מקצוע חדש בתוכנית הלימודים שלהם, בתחום הכרת מורשת העיר? חבר המועצה אבי חיים הופתע לאחרונה לגלות כי רבים מתלמידי ראשון לציון אינם מכירים מספיק את מורשת העיר, ועל כן ברצונו ליזום סיורים והדרכה במוזיאון העירוני.

במכתב ששלח לאחרונה חיים לראש העירייה, הוא כתב: "כתושב העיר ואב לבנות הגדלות במוסדות החינוך בעיר, נוכחתי לדעת כי לרבים מתלמידי העיר ואף אנשי הצוות החינוכי קיים ידע מועט בכל הקשור להיסטוריה העירונית, התפתחותה של העיר ומיקומה כעיר מובילה וגדולה בישראל, שלה גם חשיבות היסטורית בתולדות המדינה".

חיים הציע כי מאחר שבעיר פועל מוזיאון אשר בו אצור מידע רב, מיצגים ואף פריטים אשר יש בהם כדי להמחיש וללמד באופן מקצועי וחינוכי אודות העיר וההיסטוריה שלה, יבוצעו סיורים של התלמידים במוזיאון במסגרת תוכנית הלימודים, ובאמצעותם הם יכירו מקרוב את העבר.

"אני סבור שמוזיאון מושקע אשר בו אנשי מקצוע הנכונים להעביר את הידע, צריך לקבל מגורמי החינוך בעיר עדיפות בעת תכנון סיורי התלמידים", אומר חיים ומציע אף לחייב את מנהלי בתי הספר להכניס סיור למוזיאון לתוכנית הלימוד. "אני מניח שברור לכולנו כי בימים אלה שבהם רובו המוחלט של המידע נצרך באמצעות האינטרנט, התלמידים לא יזמו הגעה עצמאית למוזיאון".

בהצעה שהגיש חבר המועצה לדיון שייערך בשיתוף עם גורמי החינוך בעיר, הוא מציע כי התוכנית תצא לפועל כבר החל משנת הלימודים הבאה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו