ניידת מיזם הארנונה

בעיריית ראשון לציון ממשיכים בשילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה. לאחרונה ניצלה העירייה את מיזם המעבר לקבלת הארנונה במייל, כדי ליצור פיילוט שמעניק הזדמנות לשילוב תעסוקתי של אנשים עם מוגבלויות.

הפיילוט מבוצע בשיתוף פעולה עם חברת 'Call יכול' הפועלת מראשון לציון. החברה, המתמחה בהקמת מוקדים טלפוניים, היא הראשונה מסוגה בעולם שבאה לתת מענה לאוכלוסיות שונות המתקשות במציאת עבודה, הן בשל מוגבלות פיזית והן בשל גיל וכן עבור אימהות לילדים קטנים שיכולות לעבוד בעבודה חלקית בלבד. נכון לתחילת שנת 2016, החברה מונה מעל 200 עובדים עם מוגבלויות פיזיות, נפשיות וחושיות והיא המעסיק הגדול ביותר של אנשים עם מוגבלויות בשוק החופשי.

"זה המקום שלנו כרשות עירונית, להוביל, לקדם ולעודד אוכלוסיות שונות לקחת חלק בשוק העבודה, להיות עצמאיים כלכלית ולהפגין את היכולות שלהם", הסביר מחזיק תיק שילוב חברתי ומ"מ ראש העירייה, מוטי עג'מי, את המהלך.

ראש מנהל שילוב חברתי בעירייה, נעמי אחימור, הוסיפה: "לאחרונה פעלנו להידוק שיתופי הפעולה בינינו לבין חברת 'Call יכול' לטובת אוכלוסיות המתקשות להשתלב בשוק העבודה החופשי, אם משום מגבלה בריאותית או רפואית ואם משום קשיים אובייקטיביים של שעות העבודה".

לאחרונה יצאה העירייה בקמפיין לעידוד קבלת הארנונה במייל. עיריית ראשון לציון מנפיקה מדי חודשיים כ־78 אלף חשבונות ארנונה לכל בתי האב בעיר, ועוד כ־9,000 חשבונות לכל בתי העסק בעיר. מדובר בכמויות אדירות של נייר, שיכולות להיחסך באמצעות הפעולה הפשוטה של רישום לקבלת ארנונה בדואר האלקטרוני. למרות שהשירות קיים כבר למעלה משנה, רק כ־1,000 תושבים ובעלי עסקים היו רשומים. בעירייה מקווים שהתהליך יצבור תאוצה ותושבים רבים יצטרפו לשירות וכך יביאו לחיסכון ולשמירה על הסביבה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו