כרמית אוברמן

ההתעקשות של עובדת במרפאת 'מכבי שירותי בריאות' בראשון לציון, אולי הצילה את חייו של תושב העיר.

כאשר האיש הגיע לבדיקה שגרתית במרפאה שאלה אותו כרמית אוברמן, מנהלת מזכירות המעבדה, אם ביצע בדיקת דם סמוי בצואה. האיש החליט כי הפעם עליו להקשיב לעצתה ולבצע את הבדיקה.
"אני מכירה את המטופל כבר זמן רב וכשהבנתי שהוא לא ערך את הבדיקה החשובה לבני 50 ומעלה, הבאתי לו את הערכה והסברתי לו את חשיבות הנושא", מספרת אוברמן. האיש עשה את הבדיקה וכעבור יומיים קיבל תשובה חיובית למציאת דם בצואה.

"אני זוכר שכרמית נתנה לי את הערכה לגילוי דם בצואה, הפצירה בי שאקח את הערכה ושאהיה רציני", הוא מספר. "היא דיברה באסרטיביות ונגעה ללבי באכפתיות שלה. לאחר שהתגלו התשובות החיוביות הלכתי לבדיקת קולונוסקופיה ובה התגלו שלושה פוליפים שהוסרו.

"הרופא הדגיש שהגעתי בזמן", הוסיף האיש. "אילולא עקשנותה ומקצועיותה של כרמית, לא הייתי עושה את בדיקת הדם בצואה ואם הייתי מגלה את הפוליפים זה היה עלול להיות מאוחר מדי".
"אני כל כך שמחה שיכולתי לעזור ושבזכותי הוא ביצע את הבדיקה החשובה הזו", אומרת אוברמן. "אני רואה שליחות בתפקיד ומקרים כאלה מדרבנים אותי להמשיך ולהזכיר לאנשים ללכת ולעשות את הבדיקות הנדרשות בהקדם האפשרי".

אוברמן הוסיפה כי "לאנשים יש התנגדות בסיסית לבצע את הבדיקה למציאת דם סמוי בצואה, בשל ההתרשמות שמדובר בהליך לא אסתטי. כיום מחולקת במרפאה ערכה חדישה, אסתטית וידידותית למשתמש".

סיגל גורטלר, מנהלת מרחב ראשון מזרח ב'מכבי שירותי בריאות', אומרת שהמוכנות וההשקעה של אוברמן הן בהחלט תכונות יוצאות דופן וראויות להערכה.

"היא מתייחסת לכל אחד במרפאה כבן משפחה ולא נחה עד שאותו אדם מבצע את הבדיקות הנדרשות", אומרת גורטלר ומוסיפה, "אין ספק שהבדיקות האלו מצילות חיים ואנו ממליצים לכל מי שנמצא בקבוצת סיכון לבצע אותן".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו