לא פה לא שם (ישראל, 2016)
בדירת שותפות בתל אביב נפגשות לילא, סלמה ונור, שלוש צעירות פלסטיניות ישראליות החיות הרחק מעיני החברה הערבית המפקחת על צעדיהן, ובלב החברה הישראלית הליבלרלית שלעולם תגדיר אותן כאזרחיות סוג ב׳. סצנת האנדרגראונד הפלסטינית בלב תל אביב משמשת מרחב פעולה חדש לבדיקת גבולות החופש שהן תובעות לעצמן בתוך הדואליות המצמררת, היומיומית, בין שמרנות חברתית וחיים משוחררים מעול המסורת מצטלבים שלושה סיפורים שונים לכדי גורל משותף אחד. נוכח אשליית החופש בעיר הגדולה, שלעולם לא יהיו חלק ממנה, מחיר העצמאות, כרוך בעיצוב מתמיד של זהותן. לראשונה על מסך הקולנוע סיפורם של צעירים פלסטינים בעיר הגדולה.

הסרט זכה בשלושה פרסים בפסטיבל סאן סבסטיאן: פרס ארוסקי לסרט הטוב ביותר, מטעם חבר השופטים הצעיר, פרס סבסטיאן 19 ופרס 'מבט אחר' עבור 'קידום תמת השוויון והחופש לנשים בעולם ובעבור יכולותיה ובחירותיה האמנותיות של הבמאית'.

במאי: מייסלון חמוד; תסריט: איתי גרוס; שחקנים: מונא חוה, סאנא ג'ממאליה, שאדן קנבורה, מחמוד שלבי, הנרי אנדראוס, אחלאם כנעאן, סוהיל חדד, חאולה חאג דיבסי, איימן סוהיל דאו, ריאד סלימאן.

האיש האחרון (ארה"ב, 2015)
אן חיה בחווה נידחת לאחר האפוקליפסה ומאמינה שהיא השורדת האחרונה בעולם. כאשר היא פוגשת בלומיס, מדען גוסס המחפש אחר משפחתו, היא מטפלת בו באדיקות עד להחלמתו המוחלטת. במהרה היא מפתחת אליו רגשות והם פותחים ברומן. הופעתו של בחור נוסף, קיילב הצעיר והיפה, מערערת את מערכת היחסים שלהם וגורמת לשני הגברים להילחם על לבה של אן - האישה האחרונה על כדור הארץ.

במאי: קרייג זוביל; תסריט: ניסאר מודי, רוברט אובראיין; שחקנים: צ'יווטל איג'ופור כריס פיין מרגו רובי.

אמונת המתנקש (ארהב, 2017)
בעזרת טכנולוגיה מהפכנית שמשחררת את הזיכרונות הגנטיים שלו, קאלם לינץ' חווה את ההרפתקאות של אבי אבותיו, אגילאר, בספרד של המאה ה-15. קאלם מגלה שהוא נצר לחברה סודית ומסתורית, המתנקשים, ושהוא נושא עמו ידע וכישורים אדירים שאיתם הוא יכול להתמודד עם ארגון הטמפלרים העוצמתי והמדכא בימינו.
מבוסס על משחק המחשב הפופולארי.

במאי: ג'סטין קורצל; תסריט: מייקל לזלי, אדם קופר, ביל קולג'; שחקנים: מייקל פסבנדר, מריון קוטיאר, ג'רמי איירונס, שרלוט רמפלינג. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו