צילום: shutterstock

משרדי האוצר והבריאות מודיעים על הוזלת המחירים המרביים לצרכן של תרופות המרשם החל מהראשון לינואר בשיעור ממוצע של 3.5% לעומת אשתקד שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן חתמו על צו פיקוח המחירים במשרד הבריאות, הכולל הוזלה במחירים המרביים לצרכן של תרופות המרשם החל מיום ראשון בשיעור ממוצע של 3.5%, לעומת אשתקד.

לירידה זו תרמו בין היתר, שינויים בשערי המטבעות בשילוב עם ירידות קלות במחירים במדינות מהן מצוטטים מחירי התרופות והפחתת המרווח לרוקח בתרופות יקרות.

שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, בירך על המשך מגמת ההפחתה של מחירי תרופות המרשם והדגיש את חשיבות הפיקוח וקביעת מחירים מרביים במטרה להגן על ציבור החולים, הנזקק לתרופות אלו. "הפחתה זו תואמת את המדיניות החברתית שלנו לחיזוק שירותי הבריאות והנגשתם לאזרחי ישראל".
שר האוצר, משה כחלון: "הפחתת מחירי תרופות המרשם הם המשך ישיר של מדיניות הממשלה להפחתת יוקר המחייה וחיזוק מערכת הבריאות. מהלך זה מצטרף להגדלת סל התרופות בחצי מיליארד ש"ח ולרפורמה בביטוחי הבריאות שהביא להפחתת מחירים משמעותית. נמשיך לחזק את מערכת הבריאות ולהנגיש את השירותים לכלל הציבור במחירים הוגנים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו