מדי שנה תושבת העיר, מירב כספי וקנין וקבוצת מתנדבים שהקימה, אוספים יחדיו תחפושות לקראת חג הפורים. התחפושות ניתנות בתרומה ממקומות עבודה רבים ומאנשים מכל רחבי הארץ. כל המבצע ביוזמתה של כספי וקנין נעשה בכדי לקיים פעם בשנה הפנינג שכל הכנסותיו נתרמות למען משפחות חסרות אמצעים.

צילום: מירב כספי וקנין

תחילה כספי וקנין יזמה את הקמתה של קבוצת המתנדבים "לתת זה ממלא" שביצעה את מבצע ההפנינג הראשון, אך למרות ההצלחה התפרקה הקבוצה, ולאחר מכן היא הקימה את קבוצת "נתינה היא הכח" שפועלת מזה שנתיים. שנה שעברה הם הצליחו לאסוף 21,000 שקל, סכום שחולק בין משפחות רבות שנזקקו לכך.

השנה ההפנינג מתוכנן להתקיים בתחילת חודש פברואר במרכז הקהילתי בשכונת כרמים וביעד נוסף שיאפשר נגישות לכל תושבי ראשון לציון. התושבים יוכלו ליהנות מהופעות, דוכני מזון, ורכישת תחפושת לילדים במחיר של עד 40 שקלים, הכנסה שתועבר לתרומה.

צילום: מירב כספי וקנין

הקבוצה "נתינה היא הכח" נרתמת לאורך השנה גם בבעיות היומיום שמובאות לידיעת המתנדבים בה. "משפחות פונות אלינו בבקשת עזרה ואנחנו מכניסים אותן לרשימה שלנו, בנוסף דרך הרווחה אנחנו יכולים לדעת למי נדרשת העזרה" אמרה כספי וקנין, והוסיפה: "זה משהו מדהים, הכול בהתנדבות, ואף אחד לא נשאר אדיש, יש את כל המרכזי קהילה שאוספים את הבגדים בהתנדבות, ואת חברת המועצה קרן דנה ג'דה שכל שנה דואגת לי למפעילים, מרכזי קהילה והגברה. היא פשוט יד ימיני בפרויקט כבר שלוש שנים".


כל המעוניינים לתרום תחפושות, יכולים להעביר למרכזי הקהילה בכל רחבי העיר ראשון לציון או לפנות למספרי הפלאפון שמוצגים בתמונה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו