ארכיון

כמה שעות לאחר שילדי הגנים ובתי הספר שבו מחופשת החנוכה: הסתדרות המורים הודיעה אמש (שני) כי החליטה לפתוח בשביתת אזהרה שבמסגרתה יחלו היום (שלישי) הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בשעה 11:00. הגנים של ויצו, נעמת והחינוך המיוחד יפעלו כרגיל. 

עם זאת, גני ילדים בהם עובדות שתי סייעות ויותר יפתחו את שעריהם בשעה 8:00, זאת משום שהסייעות לא שובתות. בגנים בהם ישנה רק סייעת אחת - הגן יפתח בשעה 11:00, בתום השביתה.

בבתי הספר היסודיים תתקיים שביתה מלאה עד השעה 11:00, גם בכיתות החינוך המיוחד שנמצאות בבתי הספר הממלכתיים. מוועד ההורים העירוני נמסר כי "הורים לילדים בכיתות חינוך מיוחד בבית ספר ממלכתי רגיל מתבקשים לבדוק הסעות בשעה 11:00". בתוך כך, כל מסגרות החינוך המיוחד יפעלו כרגיל, כולל ההסעות.

תלמידי חטיבות הביניים מתבקשים לבדוק אם המורים משתייכים להסתדרות המורים, או לארגון המורים בשעות הלימודים הראשונות. זאת אומרת, במידה והמורה משתייך להסתדרות המורים - השיעור לא יתקיים כסדרו. בתיכונים הלימודים יתקיימו כסדרם.

עוד נכתב בהודעה שיצאה מטעם ועד ההורים העירוני כי "הוגשה בקשה לצו מניעה נגד השביתה, הצו הוגש ע"י משרד החינוך ופורום ועדי ההורים".

העיצומים ייפתחו על רקע העובדה שחלק מעובדי ההוראה לא קיבלו שכר מלא. במשרדי החינוך והאוצר הביעו תרעומת על החלטת הסתדרות המורים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו