צילום: AP

ההתמכרות להימורים היא בעיה קשה הדורשת לעיתים טיפול במוסדות סגורים. חבר המועצה מאיר עקיבא הגיש בקשה לראש העירייה ולחברי המועצה להקמת כפר שיקומי בראשון לציון עבור מכורים להימורים. התושבים לא מתלהבים.


בתחילת השבוע שלח עקיבא מכתב לראש העירייה דב צור ובו בקשה להקמת הכפר. "מהנתונים עולה בבירור כי בניגוד גמור למצגים, התחייבויות, הצהרות שיעור החזר הזכיות בפועל ממכונות המזל 'חיש גד אלקטרוני', אפשרות הזכייה נמוכה בעשרות אחוזים משיעור ההחזר לו התחייב מפעל הפיס, כלומר מפעל הפיס מטעה את ציבור המשתתפים במשחקי המזל ומפרסם כאילו שיעור הזכיות גבוה.


"בדרך זו מעודד מפעל הפיס את ציבור המשתתפים במשחקי המזל כדוגמת 'חיש גד אלקטרוני' להמשיך לשחק ולהשתתף לאור סיכויי הזכייה "הגבוהים" לכאורה. כתוצאה מכך נגרמים נזקים ממוניים - אנשים רבים מאבדים את כספם - וגם נזקים לא ממוניים, קרי פרוק משפחות רבות".


על פי ההצעה של עקיבא, "מפעל פיס יבנה מאותו כסף של אותם אנשים חסרי המזל מקום לריפוי, כמעין קהילה סגורה בראשון לציון, עבור אותם אנשים שהתמכרו להימורים כפייתיים. אבקש לאשר הצעתי לסדר זו ולהחיל ועדה שתבחן את הנושא ואף תקצה כסף, כמיליון וחצי שקל".


כמצופה, ההצעה עוררה כעס בקרב חלק מתושבי העיר ששמעו על רעיונו של עקיבא. "אולי במקום לחשוב איך להפוך את העיר שלנו למוכת פשע שתכיל טיפוסים מפוקפקים, כדאי לו לחשוב איך להפוך את העיר לפורחת ומתפתחת", אמר אורי דימנסקי, תושב העיר. "כמו הצעות קודמות שלו, אין לנו ציפייה שהיא תהפוך לברת מימוש וראש העירייה יפיל אותה בתחילתה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו