כ-15 מתנדבים מהמכללה למנהל ראשון לציון צפויים להגיע היום (ראשון) להתנדב בבית הספר "בלקינד", לתלמידים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. הפרויקט "לתת יד" החל בשנה שעברה ביוזמתו של מתן ארווס, פעיל במערך ההתנדבותי של אגודת הסטודנטים, ובשיתוף פעולה עם דור ברטל וליטל עקנין.

צילום: מתן ארווס

ארווס ציין כי השנה מתוכננת פעילות שהדגש בה יהיה על הכרות הדדית, ויתקיימו ניסויים מדעיים מלהיבים עם סמלי חג החנוכה ו- DJ LICשיטמיע את אווירת החג. בבית הספר "בלקינד" ישנם תלמידים בין הגילאים:6-21 אשר לומדים בעשר כיתות. יום ההתנדבות הקרוב יתקיים בשותפות עם ראש מעורבות חברתית של אגודת הסטודנטים, בר זנסקו ובעזרתם של דור ברטל, בן קירשנבוים ומתנדבים נוספים.

"נושא המעורבות החברתית הוא נושא שמאוד קרוב לליבי. יש לי אח בן 17 (שגיא). יותר נכון אח מיוחד בן 17. לאחי יש מוגבלות שכלית. זה מה שהופך אותו למיוחד, אותי למיוחד וכך גם את משפחתי למיוחדת. אז נכון אין לו את אותה סבלנות שיש לנערים אחרים, ולא הוא לא קיבל מיונים ליחידות בצה"ל כמו שרוב הנערים מקבלים בגיל הזה. אבל מה שבטוח הוא שיש לו קסם מיוחד. יש לו אהבה למוזיקה ושמיעה מוזיקלית שאין להרבה אחרים בגילו. יש לו שמחת חיים והוא אדם מאושר. כל יום למדתי ואני עדיין לומד ממנו משהו חדש. אני לומד ממנו מהי סבלנות. אני לומד ממנו מהי סובלנות. אני לומד ממנו מהי עזרה לאחר, מהי התחשבות באחר ועוד" אמר ארווס בהתרגשות.

צילום: מתן ארווס

נראה כי ההירתמות למען האחר משתקפת כנתינה שחוזרת כפליים. "אני זוכר את הפעם הראשונה שהתנדבתי. בסיום ההתנדבות היו לי רגשות מעורבים. חטפתי מעין "כאפה" שהכניסה אותי לפרופורציה ששום דבר לא מובן מאליו בחיים האלה. יצאתי מההתנדבות בסיפוק אדיר והרגשתי מאושר" אמר ארווס. והוסיף מסר לכולם: " תסתכלו מסביבכם ותראו איך מחר אתם יכולים לתרום לסביבה ללא כל תמורה. איך אתם יכולים לעזור לאחר או איך אתם יכולים לגרום למישהו אחר להיות מאושר יותר".

במהלך 2017 מתוכננות להתקיים פעילויות התנדבותיות נוספות כחלק מפרויקט "לתת יד".

לפרטים נוספים ניתן לפנות למתן ארווס, בטלפון מספר 053-6657845. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו