אם היו אומרים לך שיש פיתרון לכל הבעיות שלך? שאם תאמצי את הדרך הזאת תוכלי להשיג את כל מה שחלמת עליו אי פעם? תמצאי שמחה אינסופית, סיפוק מחייך וחווית הצלחה כמעט תמידית. לא היית מסתקרנת?

אני מזמינה אותך לגלות את הסוד הקדום ביותר לשגשוג והצלחה. זה שטמון בכל אחד מאיתנו ושאם רק נתוודע אליו וממש ממש נפנים אותו, תפתחנה בפנינו כל הדלתות כולן. עד האחרונה שבהן. מוכנה?

שמחה שבחרת להמשיך ולקרוא.

מזמינה אותך לעצור לרגע, להכין לעצמך קפה או תה צמחים ולהקדיש כמה דקות לחקירה קטנה.
מתי בפעם האחרונה עמדת מול המראה והבטת בעצמך, אבל ממש הסתכלת בבבואה שלך. ארוכות.
ב"היא" שמשתקפת שם למולך?

מתי בפעם האחרונה עצרת לרגע את המחול המטורף של החיים, רק כדי לתת לעצמך ליטוף, מילה טובה או טפיחה על השכם על הישג כזה או אחר?
מתי לחשת לך עד כמה את אהובה ועד כמה את מעריכה אותך?
נשמע לך מופרך?

למה?
מגיל צעיר מאוד הסבירו לנו שמי שאחראי להרגשה שלנו, לחיזוקים, לציונים, להערכה, לדרגות, למחמאות ולאהוב אותנו, אלו גורמים חיצוניים.
בבית הספר, היו אלה הציונים שהגדירו מי מצטיינת ומי פחות. בצבא, הדרגות הגדירו את הוותק והניסיון שלנו ובמקומות העבודה, העמידה ביעדים כאלה ואחרים, הם שהעידו על עד כמה אנחנו עובדות טובות או לאו...
ובאהבה? גם שם מצאנו את עצמנו נתונות למידת הנכונות של הסביבה להרעיף אותה עלינו.
אם זה בן הזוג, אליו כמהנו או ההורים, שהיו אמונים על מידת תשומת הלב שהיו מסוגלים להעניק לנו, בהתחשב בתעסוקה שלהם, המטלות שעמדו בפניהם והיכולת הרגשית שלהם כמובן.

לאחרונה, במסגרת החקירה שלי את אותה אהבה ולאחר תקופה מאוד לא הרמונית בחיי,  הגעתי לאחת המורות שלי, שמלווה אותי בצמתים  מאתגרים בחיי והיא שלחה אותי הביתה עם הנחייה ברורה להתאהב בעצמי.
הרגשתי כל כך רע באותם ימים, שחשבתי לי, מה יש לי להפסיד? והקדשתי לעצמי סוף שבוע שלם. תארו לעצמכן שקיבלתן תינוק לשישי שבת. מתוק, יפיפה, סמוק לחיים שרק מחייך ומגרגר כל הזמן. לא תחבקו, תנשקו, תלטפו ותערסלו בכל רגע אפשרי? אז ככה, הבעתי חיבה לעצמי במשך 72 שעות.
מציירת לי על הגוף לבבות, מורחת קרמים, מכינה לי שוקו טעים, מתפנקת במיטה עם סדינים נקיים וריחניים, מטיילת בשדה חרוש ומתענגת  על השמש שמלטפת את פניי, מאזינה למוסיקה האהובה עליי ובעיקר לוחשת לי כל הזמן "אני אוהבת אותך" "אני ממש ממש אוהבת אותך".

בסופ"ש הזה נפל לי האסימון, מה זו אהבה עצמית ואיך זה מרגיש.
מאז, אני לא זזה מטר בלעדיה.

והחיים שלי נראים בהתאם. אהבה מגיעה אליי מכל פינה, משתקפת מכל חלון ואנשים מאירים אליי פנים, כולל אקס מיתולוגי שחזר להאיר לי פינות חשוכות.

ומה אני רוצה לומר לכן?
די לאוטומט! די להטבעה המושרשת כל כך! די  להרגל המגונה לחפש אותה בחוץ, להתנהל בעולם כאילו אנחנו התוצאה! די להתפשר על החיים!

תנו לעצמכן  - אהבה.
מהרגע שאני מעניקה אותה לעצמי, אני שמחה יותר, יפה יותר, מחייכת גם בלי סיבה נראית לעין ומושכת אל החיים שלי עוד ועוד יופי, שפע ואנשים אוהבים.
אני שומעת יותר ויותר "מה עשית ? רזית? הסתפרת? יש לך חבר חדש? הרווחת בלוטו?"
ואני מחייכת לעצמי  כממתיקה סוד "לא יכולה לגלות".
לכי תסבירי להם שאני מלטפת את עצמי מאה פעם ביום, לוחשת לי באוזן שאני יצור מיוחד ואהוב ומעניקה לי אינספור חוויות של עונג קטנות.

אם אין אני לי, מי לי?
אז כזה.
מוכנות להתחיל בניסוי כבר בסופ"ש הקרוב? אשמח לשמוע מכן איך זה מרגיש ומה זה מביא אל חייכן. ארוכה הדרך הביתה, אבל יש בה מתנות בכל פינה. מבטיחה.

חן חגית כהן

מטפלת הוליסטית. יועצת רוחנית. מנחת מדיטציות ומעגלי נשים.

Hagitco639@gmail.com

054-3053660

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו