בסופ"ש האחרון, ביוזמתה של קהילת היזמות וההייטק של ראשון לציון- RishonTech, התקיים ה'האקתון' הראשון בתיכון הגימנסיה הריאלית שבעיר, סביב נושא - שיפור מעורבותם של תלמידים בשיעורים. באירוע השתתפו כ-120 תלמידים אשר עבדו יחדיו על פיתוח שיטות וטכנולוגיות למידה חדשניות, תוך חלוקה לקבוצות של בין שלושה עד שבעה משתתפים.

בפתיחת האירוע אמר איתי ורמן, יועץ לחדשנות ויזמות: "צירופם של יזמים מחוץ לבית הספר והורים היושבים בכפיפה אחת עם מורים ותלמידים, בקבוצות פיתוח משותפות, יוצרים אנרגיית שיתוף חזקה ומעצימה לכל המשתתפים, ואין ספור זוויות מבט חדשות על תפקידו ותפקודו הנדרש של המוסד החינוכי במאה ה- 21" והאירוע הוזנק לדרך.

צילום: רוני קון

עבור רוני קום, מייסד הקהילה ובוגר הגימנסיה הריאלית זוהי הייתה סגירת מעגל לקחת חלק באירוע במקום שבו למד כתיכוניסט, וזאת הודות ל שותפיו ב-RishonTech ותמיכתם של איתי ורמן וארז גביש, מנהל תוכניות יזמיות. "מטרת ההאקתון הייתה להפוך את בית הספר לסביבת פיתוח שיתופית המורכבת מצוותים של מורים, הורים, תלמידים, מנטורים ומתנדבים אשר ישברו את המבנה ההיררכי של הארגון בכדי ליצור פתרונות חדשים לבעיות אמיתיות" אמר קום.

האירוע הניב מגוון תוצרים ייחודיים, והרעיונות של הקבוצות הזוכות כללו: אפליקציה שעוזרת לתלמידים לשאול את המורה שאלות בזמן אמת, אפליקציה שיוצרת תרבות דיון בכיתות ובישיבות ואפליקציה שעוזרת לסדר בין שעות הקבלה של המורה לתמידים לטובת תגבורים. לזוכים הוענקו: כרטיסים לכנס הגיימיניג הקרוב בעיר, אפשרות להמשך עבודה ופיתוח הרעיון במרכז היזמות בראשון לציון וליווי על ידי מנטורים.

צילום: רוני קון


נראה כי שיתוף הפעולה הצית התלהבות לא רק אצל התלמידים. "הבנו עד כמה תלמידנו בעלי מוטיבציה ויכולות מדהימות. אין ספק שחלק לא מבוטל מהם יצמחו להיות מובילים בתחומים מגוונים בעידן המתחדש. אני מאחלת לכולנו שימשיך להיות בנו האומץ ליזום חוויות חינוכיות פורצות דרך" אמרה מנהלת הגימנסיה, דליה ​ישעיה בסיום האירוע. והוסיפה לדבריה מנהלת החטיבה העליונה, איריס רון: "ההאקתון היה תהליך מרתק של יצירה חוויתית, למידה משמעותית ואינטראקציה חברתית מיוחדת במינה".

צילום: רוני קון

קהילת היזמות חדשה בנופה של ראשון לציון אך כפי שנראה היא כאן כדי להישאר ולהוליך חידושים מרעננים ונדרשים בעולם שמושתת על טכנולוגיה בתחומים רבים. ב - ​22.1 יערך אירוע יזמות נשי, בו נשים יזמיות ומעוררות השראה יספרו על דרכן ויתנו טיפים מעולם היזמות.

לפרטים נוספים- קהילת היזמות וההייטק של ראשון לציון- RishonTech

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו