1,700 לייקים, 1,200 שיתופים ו־180 אלף גולשים נחשפו לסרטון המרגש שהפיקה עיריית ראשון לציון בשיתוף מקיף ז' - 'רביבים', במסגרת החודש להעלאת מודעות לזכויות אנשים בעלי מוגבלויות בקהילה. מדובר בסרטון בעל החשיפה הגדולה ביותר מאז הקמת דף הפייסבוק העירוני לפני כחמש שנים.

הפקת הסרטון לא הייתה משימה פשוטה כלל. היוזמה נולדה במינהל קהילה בעירייה בראשות דפנה שקורי. הרעיון היה לאגד את קהילת העיר לפרויקט ייחודי לביצוע בשפת הסימנים לשיר 'שווים' של עילי בוטנר. בסרטון בן 4.18 דקות מופיעים מאות תלמידים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, שוטרים ואפילו ראש העירייה, דב צור סגנו, חבר המועצה מוטי עג'מי ומנכ"ל העירייה, פרנקו גונן.

עוד השתתפו עובדי מינהל קהילה, מנהל החינוך, מנהל שילוב חברתי, אגף לחינוך על יסודי, אגף לשיקום נכויות, אגף הנוער והצעירים, הרשות הלאומית למניעת סמים ואלכוהול, גן ילדים 'סיפור על במה', תנועת הנוער 'מכבי צעיר' משולב, שיקומון 'יד שרה', בית ספר 'תמיר', פלאפל 'חתוכה', קבוצת אחרי – מרכז הנוער כרמים, פרלמנט הנוער העירוני, מרכז הנוער הבאלנס, מרכז הנוער התדר ומרכז הצעירים.

לצורך הפקת הקליפ עברה כל קבוצת משתתפים מפגש העוסק בנושא השונות בחברה הישראלית, קבלת השונה ושפת הסמנים. המשתתפים קיבלו סרטון שבו הודגם להם החלק בשיר בשפת הסימנים וביחד נוצר תסריט המשלב אוכלוסיות בגילאים שונים, במסגרות מגוונות, עם צרכים מגוונים.

מתוך הסרטון. קיבל את אישורו של הכותב והמבצע

כאמור, הסרטון הופק על ידי תלמידי מגמת הקולנוע והטלוויזיה בתיכון 'רביבים' בניהולה של מיכל טימן ובהובלתו של רכז המגמה ירון יעקובי. הצוות המקצועי במגמה שהוציא לפועל את הסרטון הוא: הבמאי תומר שיש, הצלם גל גינוסר, עמית עזומי על העריכה וכמובן תלמידי המגמה שהיו אמונים על הפקה, תאורה, סאונד ועוד.

השימוש בשיר קיבל את אישורו של הכותב והמבצע, עילי בוטנר, שאמר לאחר שצפה בו: "הקליפ מושקע ומרגש בטירוף, כל הכבוד לכם".

חודש הנכה הבינלאומי יצוין בכל העולם במהלך חודש דצמבר, ועיריית ראשון לציון מזמינה את הציבור הרחב להיחשף ליכולות של האוכלוסייה עם הצרכים המיוחדים בשורה של פעילויות ואירועים.

ביום שלישי האחרון נפתחה בעירייה תערוכה עירונית שבה משתתפים שני יוצרים עם צרכים מיוחדים - אלעד פינקלשטיין ויוני ציפרוט. השבוע התקיימה ההצגה 'פליישר' עם הנגשה לעיוורים ואירוע ספורט 'ניצחון הרוח' בהנחיית מיקי גולדנברג ונבחרת ישראל בכדורסל על כיסאות גלגלים. במהלך כל החודש יתקיימו אירועים נוספים: ב־7 בדצמבר בשעות הבוקר יוקרן בהיכל התרבות הסרט 'את לי לילה'. באותו היום יתקיים ערב הצדעה לחינוך המיוחד במתנ"ס שיכוני המזרח.

ב־14 בדצמבר יתקיים בהיכל התרבות אירוע חשיבה עירוני בהשתתפות מפקחים, מנהלי מסגרות, הורים ועוד. ב־18 בדצמבר ייערך בהיכל התרבות ערב הוקרה לצוותי טיפול החינוך המיוחד, עם הסטנדאפיסטית דינה אור. במהלך חנוכה יתקיים פסטיבל חנוכה של תנועת מכבי צעיר בו ישתתפו בני נוער ומשפחות בשיתוף ילדי אקי"ם.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו