שגרת השיממון של בני זוג מופרת לעיתים על ידי מחלוקות ומריבות זועמות. זה מה שקרה לדובי ואלה (שמות בדויים), אחרי עשור של נישואים ושני ילדים.

עו"ד נוגה ויזל

אלה הייתה בתחילת הריונה השלישי כשבאחד הלילות התפרצה על דובי בשל חוסר הסכמה על חינוך ילדיהם. הריב הגיע לטונים גבוהים כשבמהלכו דובי שבר רהיט ובלהט כעסו אמר מילים קשות ואיים על אלה, שהתקשרה נסערת למשטרה. כשהשוטרים שמעו על אלימות בבית, ונודע להם שאלה בהריון, הם מיהרו להגיע ושכנעו אותה להגיש תלונה. אלה הגישה תלונה נגד דובי, שעזב מיד את הבית. במשך זמן מה הם לא יצרו קשר זה עם זו, אבל כמו בקלישאה הידועה הזמן ריפא את הפגיעה והעלבון, והם החלו להתגעגע. דובי חזר הביתה אל אלה וילדיהם המשותפים.

בוקר אחד צלצל הטלפון. על הקו הייתה השוטרת שמונתה לטפל בתיק. היא הודיעה לאלה כי במשטרה החליטו לחקור את התלונה, ושהיא תוזמן בקרוב להמשך חקירה. אלה, ששכחה כבר מכל עניין התלונה, ביקשה מהשוטרת שייסגרו את התיק כי כעת הכול בסדר ואין צורך להמשיך ולחקור. השוטרת שכנעה את אלה שהיא נשמעת "כמו אישה מוכה", ובעצם חזרתה אל בעלה היא שמה את עצמה ואת העובר שלה בסיכון. השוטרת ציינה שלאחר החקירה שערכו, מצאו לנכון להגיש תלונה לפרקליטות, וכי דובי הוא "פצצה מתקתקת".

השוטרת הוסיפה שאלה אולי לא מבינה עדיין, אבל יום אחד היא תודה לשוטרים על כך ששמרו עליה, והם ממש לא רוצים שהיא תהפוך לעוד מספר בסטטיסטיקה של נשים מוכות או שנרצחו על ידי בני זוגן. לא משנה כמה אלה צעקה וביקשה, המשטרה החליטה להמשיך לחקור את התיק, וכיום הוא בהליכי משפט, שלא רק שהם מיותרים, אלא גם מסבים נזק עצום לאלה ולדובי.

(צילום: shutterstock)

מרקם משפחתי הוא עדין ושברירי, וכדי לשמור עליו בני הזוג צריכים להתגייס במלוא כוחם ולעבוד קשה. החיים מזמנים לנו מספיק אתגרים שמערימים קושי, אבל מי מאיתנו מצפה שגם המשטרה תהפוך לעול בלתי נסבל, ובמקום לעזור ולסייע לציבור, היא תתסיס ותנסה להחריב בית שנמצא בתהליכי שיקום.

הכותבת עוסקת בדין פלילי, האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו