בשעות שבהן כולם יושבים בבית, ומטקבקים במקלדת שלהם על כך שאתה בוכריס, "עבריין" ו"אנס" שניצח את המערכת כאשר יצאת מכל הסיפור הזה בזול, בזמן שידוענים עושים לך משפט שדה בפייסבוק וזועקים חמס על היעדר צדק בישראל, ועל כך שכעת תקבל פנסיה מצה"ל, אני חושבת על הטעות הנוראית שאתה,

אופק בוכריס, עשית ביום שבו החלטת להודות ולחתום על עסקת טיעון. טעות איומה שאתה עתיד להצטער עליה למשך שנים רבות.

הלא ידוע שבמערכת המשפט הישראלית, הן האזרחית והן הצבאית, הפרקליטות מגיעה להסדר טיעון כאשר אינה יכולה להוכיח בוודאות את כל האישומים שהועלו בתיק, וכאשר בחומר החקירה יש לא מעט "חורים בעלילה". כולנו יודעים שהתגבשה רשימה ארוכה, מפורטת ומכעיסה של אישומים על אונס, מעשים מגונים, ניצול יחסי מרות ועוד מרעין בשין.

בוכריס, האם מישהו מיועציך המשפטיים, מסביבתך הקרובה טרח להסביר לך שהפרקליטות לעולם לא הייתה מציעה לך הסדר טיעון שכזה אם באמת היה להם "קייס"? אם אכן יכלו להוכיח בוודאות ומעל לכל צל של ספק שביצעת את העבירות בהן הואשמת? אני מניחה שהתשובה היא שלילית.

נכון, הצל המאיים של פרשת קצב עדיין מרחף באוויר, וייתכן כי היית נגרר לדיונים ארוכים ומתישים במשך שנים רבות, אבל הייתה ניתנת לך הזדמנות להוכיח את חפותך, לנקות ולטהר את שמך, ולהוציא את האוויר מהבלון הנפוח הזה. כעת ההזדמנות הזו נלקחה ממך לדיראון עולם.

כשאתה מודה בבעילה אסורה בהסכמה, גם אם לא תשב יום אחד בכלא, אתה תהיה אסור לנצח בכלא החברתי בישראל. הם יפנו אליך אצבע מאשימה, כשתלך בגפך וכשתהיה עם משפחתך – הנה בוכריס האנס, ולך כבר לא יוותר מה לומר. אחרי הכול אתה הודית, וגרמת לעצמך ולמשפחתך לשלם מחיר כבד עד יומך האחרון.

המאבק שאותו הבטחת לנהל בשם הצדק על מנת לטהר את שמך הפך להודאה באשמה, שבעטיה לא רק שתורד בדרגה הצבאית, העם רואה אותך כמי שירד בדרגה האנושית, והפך במחי חתימה אחת למפלצת תת אנושית.

  • הכותבת עוסקת בדין פלילי האמור אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו