צילום: חורחה נובומינסקי

חברי המועצה קרן דנה, דורון אוזן וישראל מוטעי פנו לאחרונה לראש העירייה דב צור, וקראו לו לאשר קיצוץ רוחבי של עד חמישה אחוז בתקציב של כל אגפי העירייה. מטרת הקיצוץ היא להקצות תקציב להתקנת דשא סינתטי בכל גני הילדים, כתחליף לארגזי החול.

בשנים האחרונות היו תלונות רבות על עקיצות וצריבות מהן סובלים ילדים קטנים שמשחקים בארגזי החול. רוב הארגזים לא כוסו כהלכה, חתולים מגיעים אליהם והרבה הורים חוששים לבריאות ילדיהם. בגנים ובמעונות החדשים שנבנו בשנים האחרונות יש דשא סינתטי או משטח גומי. לעומת זאת, בכ־300 גני ילדים עוד לא הוחלף החול. 

"עיריית ראשון לציון והעומד בראשה העמידו תקציב של 1.8 מיליון שקל לשנת 2017 לטובת החלפת החול, אך חסרים עוד כעשרה מיליון שקל כדי להשלים את המשימה בכל הגנים", כתבו השלושה לראש העיר.

"אנו מבינים את החשיבות החינוכית וההתפתחותית שבמשחק בחול, אבל כשזה מסב יותר נזק מתועלת יש לבחון זאת מחדש", הוסיפו חברי המועצה. "היות ויש קושי לעירייה לתקצב בשנתיים הקרובות את כל גני העירייה עקב העלויות הגבוהות, אנו מציעים שלקראת התקציבים של 2017 ו־2018 יהיה קיצוץ רוחבי בין שלושה לחמישה אחוז בכל המינהלים והאגפים לטובת החלפת החול". 

דורון אוזן: "המציאות בנושא הזה היא בלתי נסבלת. היות ונמצא פתרון של החלפת החול בדשא סינתטי, אנו רוצים לוודא שזה יקרה כמה שיותר מהר ובעיה תקציבית לא תגרום לעיכוב הנושא".

ישראל מוטעי: "כסבא לילדים אני מבין את ההורים שדואגים וחרדים לבריאות של ילדיהם, ונושא זה לא סובל דיחוי". 

קרן דנה: "כאמא לילדים קטנים ששניים מהם סובלים מאסטמה של העור, אני מבינה את נחיצות הנושא וחשיבותו לביצוע בהקדם האפשרי".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו