צילום: אבי מועלם

את הלילה שבין ראשון לשני בשבוע שעבר, אז מצאה עצמה מוטלת חסרת הכרה לאחר שחושמלה מאקדח טייזר שכוון לראשה, ליטל (שם בדוי) מראשון לציון לא תשכח לעולם. "אני מתעוררת באמצע הלילה בצעקות אחרי עוד סיוט, ישנה בקושי ובוכה המון. אני מלאה חרדות וכנראה לא תהיה לי ברירה אלא להתחיל טיפול פסיכולוגי, ואם אני אזדקק אז גם לקחת כדורים. השוטר שירה בי בלי מחשבה פשוט הרס אותי", היא מספרת השבוע לראשונה ממיטתה בבית החולים את קורות הלילה ההוא.

מאז אשפוזה ב'אסף הרופא', נראה שליטל בת ה-19 הצליחה להתחבב על כל מי שפגש בה. היא נראית כמו הדבר הכי רחוק מאיום ובוודאי שקשה לדמיין אותה, בגופה הצנום, מתנפלת על שוטר שגדול ממנה במימדיו, באלימות גדולה עד כדי כך שהוא נאלץ להגן על עצמו באמצעות אקדח טייזר שגרם לה לחבלות ולשבר בגולגלתה.

"חזרתי הביתה לקראת השעה שלוש לפנות בוקר, אחרי שתדלקתי", היא משחזרת, "החניתי את הרכב ושוטר שהיה שם רשם את מספר הרכב שלי במסוף והופיע לו שאני דרושה לצה"ל, אבל מה שלא היה רשום לו שם זה שאני באמצע הליכים מול הצבא ושעורך הדין שלי כרגע מטפל בעניין הפטור משירות צבאי מטעמי דת.

"השוטר חיכה שאצא מהרכב וביקש שאני אזדהה", ממשיכה ליטל, "ואחר כך התחיל לצעוק שמופיע לו שאני משתמטת. הסברתי לו שיש דרך לדבר ושלא צריך לצעוק ומעבר לכך, שום דבר לא תלוי באוויר והנושא נמצא בטיפול, אבל השוטר המשיך לצעוק וזה מאוד הלחיץ אותי".


לטענת ליטל, היא נבהלה כל כך מצעקותיו עד שבהחלטה של רגע נמלטה, מה שרק החמיר את מצבה.

אם הכל היה בסדר ונושא השירות הצבאי בטיפול למה ברחת?
"אם הגעתי למצב הזה, אז סימן שהוא ממש לא היה נעים. זה היה צרחות קיצוניות. במקביל, שמעתי אותו מדבר עם אמא שלי ומבטיח לה שהוא יהיה עדין איתי ולא ימשיך בקו הנוקשה שלו. הבנתי שיש רצון מצדו, ראיתי אותם מחפשים אותי אז חזרתי. מיד כשהוא ראה אותי, הוא שכח מכל מה שהוא הבטיח והתחיל שוב לצעוק עליי. הסברתי לו שברחתי כי הוא מאוד מפחיד אותי. הוא ראה שאני מבוהלת ממנו, ניצל את זה והמשיך לצעוק שאני לא אעז לברוח שוב. באותו הרגע, מתוך אינסטינקט של בהלה, התחלתי לרוץ בלי לחשוב והוא רץ אחרי. עכשיו, שיהיה ברור, הוא הרבה יותר מהיר ממני וגם הרבה יותר גדול וגבוה, שני צעדים שלי זה צעד אחד שלו והוא יכול להשיג אותי ללא כל בעיה. הוא קרא לי לעצור ואז אמר לי 'אני יורה' ובאותה שנייה ירה לי לראש ואז התעלפתי".

הדבר הבא שליטל זוכרת הוא כיצד היא מתעוררת ומגלה שהסיוט הזה רחוק מלהסתיים. "התעוררתי והרגשתי שאני מדממת מהראש, ומישהו מרים אותי ושם אותי בניידת ומיד יוצאים לדרך במהירות. אני זוכרת את הראש שלי נחבט במושב הניידת ודם ממשיך לנזול עליי והכל נראה לי מאוד מטושטש. התחננתי שאני אנמית ושייקחו אותי לבית חולים אבל כל מה שהיה לשוטר לומר לי זה לסתום את הפה. אחרי נסיעה מהירה הוא הוריד אותי בתחנת המשטרה ומשם באו לקחת אותי לבית החולים.

"גם בבית החולים זו הייתה חוויה קשה שאותה אני לא אשכח", אומרת ליטל בדמעות. "הביאו אותי כאילו אני חיילת במשפחת פשע, עם אזיקים על הידיים והרגליים. שוטרים עשו משמרות כדי להשגיח עליי ואנשים חשבו שאני איזו עבריינית צמרת. סבלתי מכאבי תופת והתחילו להזרים לי תרופות דרך הווריד, שהיו כל כך חזקות עד שביומיים הראשונים רק ישנתי ובקושי תקשרתי עם הסביבה. איבדתי את חוש הריח שלי, אין לי שמיעה באוזן שמאל, יש לי שבר ודימום פנימי בגולגולת, כאבי ראש וסחרחורות".

בשיחה עם 'ידיעות ראשון' השבוע, הודיעה ח"כ זהבה גלאון ממרצ, אשר נלחמה בעבר באופן חריף נגד השימוש בטייזר,כי תדרוש להוציא אותו מכלל שימוש "המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו התחייב בפניי שהם יעשו שימוש בטייזר רק אם אין ברירה וזו סכנה ממשית", אמרה גלאון. "זה כלי מסוכן שיכול להרוג ולמרות ההתחייבות ממשיכים להפעיל אותו וזו שערורייה שאין כדוגמתה. אני לא מתכוונת לעבור על כך בשתיקה ובכוונתי לכתוב מכתב לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שייבחן את המקרה ויוציא את ההנחיות הרלוונטיות".

מהמשטרה נמסר: "מדובר באירוע של עיכוב צעירה בת 19 בחשד להשתמטות משירות בצה"ל, שבמהלכו תקפה החשודה יחד עם אמה וחבר שלה שוטר ופקח, בכדי למנוע את עיכובה לתחנה על פי חוק. במהלך דיון הארכת המעצר של שניים מהחשודים, ציין שופט בית משפט השלום בראשון לציון את חומרת האירוע בכל הנוגע להתנהלות החשודים והורה על שחרורם לאחר הפקדת ערבויות כספיות".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו