"הכרנו אנשים מיוחדים". מתוך הביקור | צילום: דוברות יד שרה

     

במשך כארבע שעות החיוך והשמחה קרנו מפניהם של הקשישים ב'שיקומון' יד שרה בראשון לציון. מרגע כניסתם של 43 החיילים מקורס קצינים בבה"ד 12, מחוזקים בשרשרת בלונים, ציפייה של שבועות ארוכים למפגש התממשה.

החיילים התיישבו בין עשרות המשתקמים שסיפרו על עצמם. באחת הפינות נצפו ארבעה חיילים מסביב לאישה בכיסא גלגלים. הם היו מרותקים לדבריה במשך שעה שלמה ואפילו שכחו להגיע לפעילות לשמה הם באו.שאר המשתקמים והחיילים פעלו יחד בהכנת שרשראות ויצירות מגוונות.

בהמשך ארגנו החיילים שירה בציבור עם מצגת מושקעת וכלי נגינה ולאלו שיכולים לעמוד -  גם לריקודים. בהמשך המשתקמים הכינו סלט פירות שהביאו החיילים, שגם קינחו בהופעת סטנד-אפ.

המפקדת סגן אלמוג: "בעוד שבוע כולם יהיו קצינים. באנו לעשות שמח וטוב למשתקמים. זה חשוב לתת מעצמינו לאחרים".  

קארין, חיילת שהגיעה למקום, מספרת שלקראת המפגש הייתה התרגשות גדולה.  "התנדבות צריכה להיות בכל רגע ובכל מקום", היא אומרת. "יש לנו סיפוק שהצלחנו לשמח אנשים אחרים, וגם לנו היה מאוד כיף. בכל אדם יש אישיות מיוחדת והכרנו אנשים מאוד מיוחדים. אנחנו מקוים שהיום הזה יישאר במחשבות שלהם לתקופה ארוכה".

גלית מוסרי, מנהלת השיקומון, אמרה שהביקור של לובשות ולובשי המדים מעשיר את העולם האישי של המשוקמים. "הם גם עוסקים בפעילויות מוטוריות מגוונות. כשחיילים באים ומעניקים להם תשומת לב זה מחבר אותם לחברה ומעלה את הדימוי העצמי שלהם. הם לא יוצאים הרבה מהבית והמפגש והפעילות מיוחדים מאוד".

עדי, ממטופלי השיקומון שמח מאוד על הביקור: "החיילים חביבים מאוד. הצבא מלמד אותם לדאוג לבריאות של כולם". שרית: "הביקור מעולה. אני מאוד מרוצה, חבל על הזמן. היה כיף גדול".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו