הפגנה נוגעת ללב במיוחד התקיימה ביום חמישי האחרון (8.6) מול בניין עיריית ראשון לציון. הרבנית תושבת העיר אסתר גמבש וקבוצת נשים שהגיעה איתה הפגינו כדי להתרים כספים לעמותת "הילת אסתר", שמחזיקה בבית חם לנערות ונשים צעירות מחוסרות דיור בעיר.

הכול התחיל כאשר במסגרת שיעורי תורה שמעבירה הרבנית גמבש בבית כנסת בעיר היא הכירה מספר נערות שהבינה שאין להן כתובת, נשים צעירות שנפלטו ממסגרות של לימודים או עבודה ונאלצות לישון ברחוב.

גמבש הבינה שהיא לא יכולה לתת להן להישאר במצבן הנוכחי, והקימה את עמותת "תהילת אסתר" על מנת לסייע להן. בהתחלה היא ניסתה לגייס עבורן תמיכה מביתה שלה, ולאחרונה הצליחה לשכור עבורן דירה, אבל גם זה לא מספיק. "השכרתי לבנות דירה בעיר אבל יש לנו כסף לשכר דירה ולא לשום דבר נוסף" היא אומרת.

מפגינים כדי לקבל תמיכה כלכלית | צילום: פרטי

מדובר בנשים שרובן עברו חוויות קשות, חלקן ניסו והצליחו או עדיין מנסות לצאת מהמעגל של עבודה בזנות או התמכרות לאלכוהול. רובן לא בקשר עם משפחותיהן או שהמשפחה לא יכולה לתמוך בהן, והקושי הכלכלי הוביל אותן לחיים ברחוב.

 "ביקשנו בשנה האחרונה כל כך הרבה פעמים עזרה כלכלית לעמותה, והגורמים בעירייה לא נותנים לנו מענה, למרות שמדובר בתושבות מהעיר שהגיעו לשפל כלכלי חמור" היא אומרת. 

"בנתיים אומנם הצלחנו להשיג דירה, אבל חסרים בה מקרר, מכונת כביסה, תנור בישול וביגוד לנשים. הכי חסר לנו אוכל, יש לנו מקום שמסכים לתת להן סנדוויצ'ים וירקות טריים ויש מישהו שתורם ביצים, אבל אנחנו חייבות סיוע כלכלי קבוע שיעזור לבנות", היא מסבירה.

גמבש ממשיכה להעביר פעילויות והרצאות לנשים צעירות בעיר, וכחלק מפעילותה היא נחשפת לנשים ונערות נוספות שנמצאות במצוקה כלכלית קשה ומנסה לסייע להן לצאת ממעגל העוני והזנות.

לתרומות ניתן לפנות ישירות לרבנית גמבש בטלפון: 050-7296667

תגובת עיריית ראשון לציון: העירייה מעניקה תמיכות לעמותות על פי כללי משרד הפנים. מעבר לכך, גורמי הרווחה מסייעים על פי צורך

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו