פעילי בעלי חיים באיזור המרכז העבירו בשבוע שעבר תלונה חריפה לשירות הווטרינרי העירוני בראשון לציון. לטענתם, כלב של תושבי העיר מוחזק מזה שנים בתנאי מחיה קשים, והשירות הווטרינרי לא מעניק לכלב את הטיפול הראוי.

נופר כחלון, פעילה שמובילה את המהלך, סיפרה: "שמעתי שיש כלב שחי במתחם בשכונה ותיקה בראשון לציון שמוחזק בתנאים קשים מאוד. הכלב המסכן חי במתחם קטן ומלוכלך וכמעט שאינו יוצא משם למעט טיולים קצרים מפעם לפעם, ומתמודד עם מציאות חיים קשה".

לפי הדיווחים הכלב מוחזק בחצר קטנה ומוזנחת | המחשה: שאטרסטוק

לדברי כחלון, שכנים בבניין המגורים שבו נמצא הכלב סיפרו שהוא ניזון ממזון שאינו מתאים ואינו בריא לבעלי חיים.

"הבנתי שכבר ארבע שנים הוא חי מלחם יבש, לא יוצא כמעט מהחצר, בוכה ומיילל במשך שעות ארוכות וסובל ממחלת עור בגלל תנאי המחיה שנכפו עליו", אומרת כחלון. לדבריה, נודע לה כי נציגי השירות הווטרינרי העירוני הגיעו למקום כמה פעמים בעקבות תלונות שהוגשו לשירות, אולם מהידוע לה הם לא עשו דבר לשפר את מצבו של הכלב.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הפעם האחרונה שבה דווח על הכלב הייתה באוגוסט 2016. אז פעל השירות הווטרינרי מול המשפחה שהסדירה את עניין האחזקה, הרווחה והחיסון של הכלב.

"עם הפרסום הנוכחי, בעלת הכלב זומנה למרפאה הווטרינרית העירונית, הכלב נבדק בדיקה פיזיקלית מקיפה ונמצא כי מצבו הגופני סביר לגילו. אין כל עדות הנוגעות להרעבתו, להזנחה חמורה או לפגיעה פיזית בו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו