חוששים מקנסות | המחשה: שאטרסטוק

קבוצת תושבים מראשון לציון התאגדה לאחרונה במטרה שיוקמו יותר גינות לכלבים בעיר. לטענתם, העיר הרביעית בגודלה אינה יכולה להרשות לעצמה שמספר גינות הכלבים בתחומה יהיה כל כך קטן.


"לעירייה יש בעייה עם הקמת גינות לכלבים כי תושבים לא רוצים גינות כאלו ליד בתיהם", מספר אוהד ברכה, תושב העיר ובעל כלב. "בנוסף, יש להם הכנסות גדולות מאוד מתושבים שהכלבים שלהם מסתובבים באופן חופשי. כלב בלי רצועה זה 750 שקל קנס ואי איסוף גללים של כלב זה כמה מאות שקלים. זה אינטרס שלהם שיהיו פחות גינות כאלו, העירייה מתפרנסת מזה יפה".


ברכה טוען כי בנוסף למחסור בגינות לכלבים, אלה שכבר כן קיימות הן קטנות מאוד. "המגרשים לא מסודרים ובדרך כלל נמצאים במקומות נידחים. בחלק מהמגרשים אין תאורה. היה מגרש באזור נחלת והעירייה הרסה אותו בטענה שאמור להיבנות שם סניף טיפת חלב. הסניף עדיין לא נבנה והמגרש שיכול היה לשרת אותנו כבר הרוס.


"פניתי לעירייה שאמרה לי שהעניין דורש סקר תושבים והם בודקים את זה, אבל בפועל הבעיה עדיין קיימת", הוסיף ברכה.


תושב נוסף שמטייל עם כלבו מספר: "המגרשים לא מטופחים, אין שקיות לאיסוף כמו שיש בערים אחרות ואפילו מתקנים למשחק, שזה דבר די בסיסי, אין כאן. יש ערים שיש בהן גם מגרשים לכלבים קטנים כי הם ננשכים על ידי הכלבים הגדולים, אבל זו דרישה די מתפנקת. קודם שידאגו לתנאים הבסיסיים שלנו".


מהעירייה נמסר בתגובה: "במשך שנים פועלת העירייה להקמת פארקים לכלבים לרווחת התושבים. ברחבי העיר פזורים כעשרים פארקים לכלבים. את כתובתם ומיקומם על המפה ניתן למצוא באתר העירוני. אנו נשמח לאתר מקומות נוספים שיתאימו לשמש פארקים לכלבים במרכז העיר".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו