לקראת יום העצמאות הקרוב פרסמה עיריית ראשון לציון את רשימת המופעים בבמות הבידור בעיר וגרמה לתגובות זועמות מצד תושבי שיכון המזרח. לטענת כמה תושבים, הזמרים שמגיעים אליהם משתייכים לז'אנר הים תיכוני בעוד שהאמנים הגדולים באמת מופעים במרכז או במערב העיר.

"הם מתייגים אותנו בגלל המוצא שלנו", אמר אחד התושבים.

"בשנה שעברה הופיע כאן איציק קלה, שנה לפני כן היה רון שובל והשנה תופיע מרגלית צנעני", אומרת דניאל יפרח משיכון המזרח.

"בכל שנה האמן המרכזי בבמה שלנו הוא מהז'אנר הים תיכוני וזה כבר מתחיל להרגיש לא נעים".

"הם מתייגים אותנו בגלל המוצא שלנו". מרגלית (מרגול) צנעני. צילום: יובל חן

ליפרח יש טענות לעיריית ראשון לציון: "הם מקובעים שם למעלה, חושבים שבשיכון המזרח גרים רק בני עדות המזרח או תימנים, ולא מבינים שהאוכלוסייה מגוונת. אני לא היחידה שחושבת ככה, אני מרגישה שאלה שמקבלים החלטות מתייגים אותנו. גם לנו מגיע את עברי לידר ומירי מסיקה כמו שמביאים למערב העיר".

תושב נוסף מהשכונה אמר שהרגשת הקיפוח היא לא רק בגלל שהם מקבלים זמרים ים תיכוניים, אלא שתמיד מגיעים אליהם זמרים מהמעגל השני והשלישי.

"גם לנו מגיע שעברי לידר יופיע אצלנו בשכונה".

חברת המועצה קרן דנה שמחזיקה בתיק התרבות, הודפת את הטענות. "יש להם שלושה מופעים והם נתפסים למופע אחד. בשנה שעברה היה גם את ליבי רן. אני אישית מאוד אוהבת מוזיקה מזרחית ויש לי המון חברים משיכון המזרח שאוהבים את המוזיקה הזו. אני חושבת שהם מאוד ייהנו מההופעות.

"גם לנו מגיע שעברי לידר יופיע אצלנו בשכונה". עברי לידר. צילום: יריב כץ

"השנה, מטעמי חיסכון, אין לנו כוכב ענק בכל הבמות אלא רק מופע אחד גדול של מירי מסיקה ומאיה בוסקילה", הוסיפה דנה.

"בבמה אחרת בגן המושבה יופיע עברי לידר. כל הטענות על תיוג אינן במקומן. אגב, הבמה בשיכון המזרח מתחילה עם הזמרת דנה לפידות ורק לאחר מכן תופיע מרגול, אז לא ברור למה הם נתפסים דווקא לזמרים הים תיכוניים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו