הכתיבה כבר תוביל אתכם. צילום: שגיא פלדמן

לא משנה מה אעשה במהלך ימי השבוע, הם יעברו באותה צורה: 168 שעות שיחלפו להן מהר מדי.

במרוצת השנים הבנתי שגם אם לא אספיק לעשות את כל מה המתוכנן, ישנם חמישה דברים שבמידה ואגרום להם להיכנס כדרך קבע ללוח הזמנים השבועי אעשה את עצמי מאושר הרבה יותר.

אלה המלצותיי לשבוע של טוב והגשמה עצמית:

1. עזרה לאחר: זה בסדר לחשוב על עצמכם, אין בכך שום דבר רע, ואל תקשיבו לאלו שמכנים אתכם אגואיסטים בגלל שאתם לא מרעיפים אהבה על אחרים לאורך כל שעות היממה. עם זאת, מומלץ מאוד לסייע לאדם שאתם לא מכירים לפחות פעם בשבוע. מחווה קטנה שתחמם לכם את הלב ותגרום לאותו אדם להבין שהוא לא שקוף. זה יכול להיות אמירת בוקר טוב עם חיוך והגשת כוס קפה למנקה ברחוב שכבר התייאש מיחסם של עוברי האורח או מכתב תודה לבעל עסק שראיתם את שירותו עבורכם כמובן מאליו.

 2. ספורט כדרך חיים: אנרגטיים, עצלנים, מתרצים, חרוצים או כל כינוי אחר: פעילות ספורטיבית פעם בשבוע היא חובה עבור כל אחד מכם. גם אם אתם יוצאים מהבית לכיוון העבודה עוד לפני הזריחה וחוזרים אליו הרבה אחרי השקיעה אתם יכולים לפנות 60 דקות בשבוע: לריצה, הליכה, חדר כושר, שחייה ועוד מגוון אפשרויות. יכול להיות שמהר מאוד תגלו אהבה חדשה, ותמיד יש סיכוי שתסבלו, אך  הסבל הזה ישתלם לכם.

 3. ארוחה משפחתית: חשוב מאוד לשמור על הקן ממנו הגעתם, וישיבה עם התא המשפחתי באחד מימי השבוע (מומלץ בשישי) יכולה להחזיר לכם את הרוח למפרשים שאבדה לה בגלל השגרה המייגעת. יש בדבק הזה של הביחד משהו מעצים ואף פעם לא רע להתפנק באוכל טוב לצד כוס יין.

 4. כתיבה בלי מטרה: לאוהבי הכתיבה וגם לאלו שסולדים ממנה, מומלץ מאוד להתעסק פעם אחת בשבוע במשך עשרים דקות בכתיבה חופשית, יש באפשרותכם לכתוב על כל מה שעבר עליכם השבוע וקצת לדון על כך עם עצמכם או לחילופין לכתוב בעיקר על כלום, לזרוק מהעט לדף את אותם דברים שפשוט עולים בראשכם. נס לא יקרה אבל תחושת שחרור תתלווה לפעולה זו. הכתיבה כבר תוביל אתכם.

 

5. התבטלות לשם התבטלות: כאן רוב הסיכויים שאף אחד לא יחלוק עליי. מחובתכם חצי שעה בשבוע פשוט לא לעשות כלום, לשים את המוח על Mute ולתת לגוף להיזרק על המיטה מבלי להירדם. פשוט וקל להתעסק בכלום. בלי למהר לשום מקום ללא מחשבה על דבר. מוצא חן בעיניכם?

אחרי שקראתם הרבה, חלקתם על חלק מהפעולות ואת השאר אתם רוצים לאמץ, תנסו בכל זאת במשך שבוע אחד לעשות את חמשת הדברים המוזכרים ולאחר מכן תכתבו לנו באמצעות כפתור ה"צור קשר" בראש כל עמוד באתר, איך עבר עליכם השבוע (מוזמנים לצרף תמונות).

חמסה עליכם!

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו