הצצה למתחם ה-1,000. צילום: מירל לוטן

רגעים אחדים לפני שקמים באלף הדונם של דיונות החול במערב העיר, שטחי תעסוקה, 5,500 יחידות דיור, מגדלי משרדים ומבנים אחרים על שטח כולל של 1.7 מיליון מ"ר,  החלטנו להעניק הצצה ייחודית לצילומיו של מירל לוטן, המתעד את המצב כעת.

1. טרקטור פרחוני -

אובייקט חברותי למדי". טרקטור פרחוני. צילום: מירל לוטן"

לרוב טרקטורים נתפסים כדבר גדול ומעצבן אשר מאט אותנו בכביש, וגורם לנו להתעכב שלא כצורך. כלי זה בדרך כלל מתקשר לזכרונות של הרס, אך תמונה זאת מבהירה כי לעתים אותו רכב שלוקח חלק בלתי נפרד בבנייה - יכול להיראות בזוויות מסויימות כאובייקט חברותי למדי.

2. משקפת הבטון -

צינורות הבטון רחוקים מלהיות משעשעים". משקפת הבטון. צילום: מירל לוטן"

אומנם צינורות הבטון רחוקים מלהיות משעשעים, אך הם סיפקו לנו בתמונה אפשרות להתייחס אליהם בצורה שונה ממה שרוב האנשים היו עושים. "דרך צינורות הבטון ניתן לראות את הסופרלנד, את מתחם יס פלאנט וגם את שטח החול שעליו יקום הפרויקט", סיפר לוטן על התמונה שצילם.

3. משחקים בחול -

כנראה שגם צינורות בטון יכולים ליהנות". משחקים בחול. צילום: מירל לוטן"

כנראה שגם צינורות בטון יכולים ליהנות. בתמונה זו הם נראים ממש כמו ילדים קטנים שרק מחכים לרדת במורד המגלשה, וממתינים בנימוס אחד אחרי השני: כל אחד לתורו.

------------------------------------------------------------------------

"הצילומים מייצגים מבט צר על הפעילות בשטח בשלב ההתחלתי להכנת תשתית פרויקט מתחם ה - 1,000. הגיע הזמן לפעול ולתת לטרקטורים לעבוד בשטח", חתם לוטן את סדרת הצילומים. 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו