דיירי מקבצי הדיור בראשון לציון. צילום: ולד קפוסטין

ולד קפוסטין, חבר וועדת קליטה בעיריית ראשון לציון, קבל לאחרונה כנגד ראש העירייה, דב צור נוכח מה שהוא מכנה "סיכון חיי אדם" בגין חוסר בשילוט הכוונה אל רחוב ראול ולנברג בעיר, אזור בו נמצאים מקבצי דיור של קשישים עולי ברית המועצות לשעבר.

בסוף החודש שעבר (פברואר 2017), פנה קפוסטין באמצעות מכתב רשמי אל ראש העירייה, דב צור, וכתב לו: "פעמים רבות פנו אליך דיירי מקבצי הדיור המצויים ברח' פריימן (ראול ולנברג) בבקשה להסדיר את נושא השילוט במקום. ביום 19.02.17 ראיתי למול עיני סיטואציה הממחישה את חשיבות הנושא. שני צוותי מד"א נכנסו לאחד הבניינים וכעבור כ- 7 דקות יצאו ממנו וניגשו לבנין השני בשל טעות. אני בטוח כי תסכים לכך שאותן דקות הינן קריטיות ועלולות לעלות, חס וחלילה, בחיי אדם".

תגובה לדברים נמסרה לקפוסטין תוך כמה ימים, מלשכת פניות הציבור של עיריית ראשון לציון.

"קיבלתי את פנייתך למר דב צור, ראש העירייה, באשר לשילוט במקבץ הדיור ברחוב", כתבה לו מנהלת הלשכה והוסיפה כי "מר יעקב דץ, סמנכ"ל החברה הכלכלית, עדכן כי הותקן שילוט מואר על אחד מבנייני מקבץ הדיור וכי עם סיום העבודות להתקנת קו החשמל החדש יותקן שילוט בבניין הנוסף. צפי ביצוע: עד לתאריך ה- 19/3/17".

תשובת זו לא מניחה את דעתו של קפוסטין.

קפוסטין טען אתמול (שלישי) כי תשובת העירייה אינה עונה על הנדרש בפנייתו: "עדיין קיים חשש לסכנה לחיי אדם באזור בו נמצאים הדיירים הקשישים ממקבצי הדיור", הזהיר.

לטענתו, "סכנה זו נובעת בשל המחסור בשלט דרך אשר ישמש כהכוונה אל רחוב ראול ולנברג (פריימן לשעבר)".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה לדברים: "שלט מואר יוצב במקום".

העירייה הבהירה עם זאת כי הם אינם יכולים לנקוב במועד מדויק בו יוצב השלט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו