"אין סיכוי להצליח ללא רוח גבית מראש העירייה". פרנקו גונן. צילום: אבי קקון

בערב מיוחד שנערך השבוע, נפרדה העירייה ממנכ"ל העירייה בשבע השנים האחרונות, פרנקו גונן.

למפגש הגיעו ראש העירייה, דב צור ובת זוגו, יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, חברי מועצה, מנהלי העירייה בהווה ובעבר וגם בני משפחתו של גונן.

גונן כיהן עשרות שנים בתפקידים בכירים בשלטון המקומי, בהם, בין היתר: מנכ"ל עיריית ראש העין, מנכ"ל עיריית רחובות וממונה על הוועדה הקרואה במעלה עירון, אך רק לפני כשנתיים עבר להתגורר פיזית בראשון לציון. 

ראש מינהל שפ"ע, ראובן הרשקוביץ, היה נציג ראשי המינהלים שאמר, "הפעילות בעיריית ראשון לציון היא רחבת היקף, מורכבת ומשתנה כל הזמן. אין סיכוי שהיינו מצליחים להוציא לפועל את כל התכניות, ללא עזרה מפרנקו, המושך בחוטים, המנווט, העוזר, התומך, הפותר כמעט כל בעיה, מפנה מוקשים ומתיר הפלונטרים".

בתו של פרנקו, רוני עירון, אמרה כנציגת המשפחה: "אנחנו מקווים שעכשיו נוכל לקבל את אבא וסבא. ראשון לציון העסיקה אותו 24/7.  לחשוב, להגשים חלומות בענק, לתת את כל מה שאפשר, מבוקר עד לילה, אפילו בשבת, באהבה גדולה. מקווים שעכשיו, אחרי מרתון מתמשך, תוכל לקחת חופש ולהיות סתם תושב".

מנכ"ל העירייה הנכנס חיים גליק, הודה לפרנקו על תקופת החפיפה, והבטיח כי "יעשה כל מאמץ למלא את נעליו הגדולות".

פרנקו סיכם את הערב בהתרגשות ואמר: "לאחר כשבע שנים בתפקיד, הרגשתי שבעת הזאת, ולקראת המהלכים הדרמטיים הצפויים בעירנו, יהיה נכון להעביר את המקל לבא אחריי".

גונן הוסיף ואמר כי אין סיכוי להצליח ללא רוח גבית מראש העירייה, לה, כך טען רשמית באירוע, זכה ללא סייג. 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו