צילום: פרטי

"שש שנים אני 'עובדת קבלן' במכללת נתניה ובחגים השנה, זו הייתה הפעם הראשונה שקיבלתי מתנה". כך מספרת נגה דלה, עובדת ניקיון שבעקבות מאבקו של יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית נתניה, שלומי דהן, יחד עם צוות אגודת הסטודנטים, מצבה התעסוקתי מעט השתנה השנה.

מילועוף: השוחטים כבר לא עובדי קבלן
התלמידים ניצחו את ביה"ס שלא יעסיק עובדי קבלןלדברי דהן, יצאה האגודה למאבק תחת הכותרת "מאבק למען עובדות ועובדי האחזקה והניקיון במכללה" - לאחר ששוחחו עם העובדים והבינו את משמעות השכר הנמוך, היעדר התנאים ואת העובדה שמעולם לא קיבלו מתנה לחג.

"אנחנו לא יכולים לשנות את דפוסי הניהול אצל קבלני הניקיון", אומר דהן, "אבל השיחות עם עובדות הניקיון העלו אצלנו את רמת המודעות ואת הרצון לשיפור האווירה והיחס כלפיהם".

דהן, שהיה בשנה שעברה מנכ"ל האגודה ולפני שנתיים סגן יו"ר האגודה, אומר שכיו"ר החליט לפעול לשיפור תנאי העסקתן של 12 עובדות הקבלן שבמכללה. "פנינו לנשיא המכללה, פרופ' צבי ארד, וזכינו לאוזן קשבת. נשיא המכללה הורה להתחיל לדאוג
ולהתייחס לעובדי האחזקה כאל עובדי המכללה. מדובר באנשים שעובדים הכי קשה ומרוויחים הכי מעט".

"עבודה היא עבודה", אומרת דלה, "הסטודנטים לא אומרים לי מה לעשות ואיך לנקות, אבל היחס שלהם טוב. שלומי הוא האור שלנו במכללה. הוא מקשיב לנו ואפשר לדבר איתו. בראש השנה היה ממש נהדר לחזור הביתה עם מתנה ולהראות למשפחה שנותנים לנו כבוד ומעריכים אותנו".

"מדובר בעובדים שקופים", אומר דהן. "נוצרה כלפיהם אטימות. סטודנטים למשל, קמים מהדשא ומשאירים פסולת בהנחה שיש מי שינקה אחריהם, וגם על זה אנחנו עובדים. העלינו לאתר המכללה את נושא היחס לעובדים האלו ואנחנו חשים בשינוי. בחג נתנו חבילה עם ממתקים לילדים ומוצרי מזון בסיסיים ובחנוכה נדליק נרות ביחד. נשיא המכללה כבר הורה להתייחס אליהם כאל עובדי המכללה ומכאן אני מקווה, שאכן השי שלהם לחגים יתוקצב כראוי".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו