צילום: פרטי

נכה מנתניה המתגוררת בדירת שני חדרים של חברת "עמידר", טוענת שהבית שלהם מתפרק. בליל שישי האחרון התמוטט משקוף בחדר הילדים ובתה ספגה מכה, יום למחרת נפל משקוף בחדר נוסף. לדבריה, למרות פניות חוזרות ונשנות ל"עמידר", לא מטפלים בבעיה.

אם ו-6 ילדיה ישנים באוהל: "רק רוצים קורת גג"
"אנחנו חסרי אונים, זרוקים ברחוב"אביגיל קבלו, נכה הסובלת מבעיית לב, מתגוררת בשכונת דורה בעיר ביחד עם בעלה ושלושת ילדיה. בליל שישי שעבר, כך לדבריה, היא הרגישה שהבית פשוט נופל עליהם: "הכל היה שקט בבית, אנחנו שומרי שבת והטלוויזיה לא עבדה. פתאום שמעתי רעש חזק מכיוון החדר של הילדה. רצתי לשם וראיתי שהמשקוף של הכניסה קרס ונפל והבת שלי ספגה מכה במצח. הילדה נבהלה וכך גם האחים שלה. הרגשנו חסרי אונים, רק לא ידענו שביום ראשון ייפול משקוף נוסף. הרגשנו ייאוש.

"כל הבית הזה מתפרק. מה רוצים ב'עמידר', שמישהו ימות פה ואז יתעוררו?".
קבלו מספרת שבמשך שנים היא פונה לחברת עמידר ולנציג הדיור הציבורי בנתניה, רפי בן חמו. "הוא יודע בדיוק מה המצב של הדירה וגם הוא לא יכול לעשות הרבה, רק לנחם אותי. אני רוצה שיבואו מ'עמידר' לראות איך
אנחנו חיים. שהנציג שלהם יגור כאן שבוע ימים ונראה אם הוא ישרוד".

לדבריה, המצב גובל בסכנת חיים ממשית: "המקלחון צמוד למכונת כביסה. הילדים מתקלחים, מים ניתזים ויש פה מלא חוטי חשמל חשופים. לא פעם התקלקלה לי מכונת הכביסה מהמים. פניתי ל'עמידר', ביקשתי שישפצו לפחות את המקלחת כי זה מסוכן לחיות ככה. אמרו 'בסדר', וכלום לא קרה. אומרים 'בעוד חודש נבוא' וככה עובר הזמן. אנחנו חיים בבית בלי תריסים, הכל שבור כאן וארונות המטבח רקובים. ביקשתי להחליף מטבח, שיהיה נורמלי, וכלום, אני כבר לא מדברת על זה שכחולת לב אני לא יכולה לטפס במדרגות והילדים צריכים לעזור לי. אני נופלת במדרגות כי אני לא יציבה וכשאני נפגעת, כל המשפחה סובלת יותר".
לפני כשבועיים פנה "ידיעות נתניה" לנציג הדיור הציבורי בעיר, רפי בן חמו שהצדיק את תלונות המשפחה והבטיח לדבר עם מנכ"ל 'עמידר'.

ביום שני השבוע אמר בן חמו: "כבר ישבתי עם מנכ"ל 'עמידר' והראיתי לו תמונות מקריסת המשקופים ודיברתי על הצורך בתיקון ובשיפוץ מיידי. ביום שני השבוע הגיעה קבלו למשרדי ובנוכחותה התקשרתי למוקד עמידר לטיפול מהיר. לצד זאת, מדובר במשפחה בת חמש נפשות המתגוררת ב-38 מ"ר והגשתי בקשה להרחבת דיור".

מחברת עמידר נמסר בתגובה: "המקרה של גברת קבלו מוכר לנו, סניף עמידר בנתניה נמצא בקשר עמה ובימים אלה יגיע מפקח עבודה להכין מפרט עבודה לתיקון הליקויים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו