לנטינה קובלנקו וסימה מלסה מלכות היופי של ראשון |צילום פרטי ועמירם בן ישי

     

בסוף אפריל יתקיים טקס בחירת מלכת היופי של ישראל. סיכוי גדול שאחת מהן תביא את הכתר לראשון לציון. שתיים מבין המועמדות שעברו את כל שלבי הסינון עד כה, והעפילו לשלב הגמר, הן ולנטינה קובלנקו וסימה מלסה, בנות העיר. 

ראשונה היא סימה מלסה, בת 23 מראשון לציון. בעלת תואר ראשון בכלכלה. משפחתה עלתה לישראל מאתיופיה ב'מבצע שלמה', ב-1991. בתחילה גרה המשפחה בטבריה, שנתיים גרו בחצור, ומאז ועד היום גרה המשפחה בראשון. 

לסימה יש חמישה אחים, שניים צעירים ממנה ושלושה מבוגרים ממנה, מה שהופך אותה לילדת הסנדביץ' במשפחה, "להורים שלי היו תאומים בכורים שנפטרו באתיופיה", היא מספרת. ב-2011 השתתפה בתחרות מלכת היופי של הדרום, וזכתה בתואר מלכת החן. עד כיתה י"א למדה באולפנה, ובמהלך לימודי התיכון התנדבה במד"א. 

מהתיכון עברה לתקופת שירות לאומי, ואחריו עבדה כשנה כעוזרת סמנכ"ל חטיבת ניהול סיכונים בבנק 'מרכנתיל דיסקונט'. בזמן הלימודים התנדבה בארגון 'לתת' ועזרה לתלמידות בית ספר יסודי. כיום היא עובדת כמשווקת קרנות נאמנות בבית ההשקעות 'פסגות'. היא צמחונית ושומרת כשרות.

ולנטינה קובלנקו, אף היא בת 23 מראשון לציון, עלתה לארץ עם משפחתה מרוסיה כשהייתה בת שלוש. לדבריה, העלייה המשפחתית נבעה מציונות וכלכלה. היא גדלה בראשון לציון, וכאן היא מתגוררת עד היום, בדירה שכורה עם בן זוגה בשנה האחרונה. יש מי שיזהה את שם בן זוגה, שי אטון, שהשתתף ב2014 בתכנית 'המירוץ למיליון'.

ולנטינה מספרת שהיא אוהבת בעלי חיים, ובעיקר חתולים, וכיום היא עובדת כעוזרת ומזכירת סמנכ"ל השיווק בחברת הבנייה 'קבוצת אלמוג'.

פתיחה רשמית של תחרות מלכת היופי תתקיים ב-16 לאפריל, וזה הזמן לאחל לשתיים בהצלחה, ולקוות שבקרוב כולם ידעו שהנשים הכי יפות גרות בראשון.