צריך סבלנות. ישעיהו וחובבי פיצה | צילום: לירן קינן 

זה כנראה הדבר הכי מרגש מתחום המזון שמתרחש בימים אלה בראשון לציון ובאופן מוזר הוא אינו מיוח"צן או נדרש לפרסום מאחר שכל הקסם שלו הוא בכך שהוא מחתרתי ואינו ידוע לכולם אלא עובר מפה לאוזן.

"הרעיון נולד מזה שחבר שלי בשם לירן ישב אצלי בסטודיו לאכול פיצה שהכנתי ויחד איתו עוד מספר חברים שרציתי לפנק", מספר השף יפתח ישעיהו. "פתאום הוא אמר לי למה שלא נרוץ עם זה למשהו גדול יותר ונפתח עסק, אבל אני לא בנוי למשהו יומי אז בסופו של דבר זרמתי איתו על משהו קטן וסולידי, רק שהוא נהיה הרבה יותר גדול ממה שחשבתי".

הרעיון של 'הפיצה המחתרתית' הוא מאוד פשוט - ברי מזל שזכו להיכנס לקבוצת הווטסאפ מקבלים בכל יום ראשון את תפריט הפיצות המיוחדות שהשף מתכנן. השבוע למשל עלה בתפריט בין השאר 'טרטופו' - תערובת גבינות, פטריות, פטרוזיליה ושמן כמהין. מי שבעניין מזמין אבל אסור להתמהמה יותר מדי ולהסתכן בכך שהמלאי ייגמר.

ביום רביעי מגיעים המזמינים לרחוב פלטין בשעות אחר הצהריים עד הערב ושם הם עולים לסטודיו החבוי של ישעיהו ונהנים מהפיצה המיוחדת.

"בהתחלה קראו לזה הפיצה הסודית, אבל לא אהבתי את המונח הזה ובסוף החלטנו לקרוא לזה מחתרתי כי היא אכן כזו. בינתיים אני נהנה מכל הסודיות הזו כי אני לא מתכנן להפוך את זה לעסק ולכן יש לי כרגע את הסיפוק".

לבסוף נותן ישעיהו עצה קטנה למי שמעוניין לבוא: "אצלנו לא באים חסרי סבלנות ולא מבקשים להזדרז כי הזמנו מראש בטלפון. מי שמגיע יודע שצריך ליהנות מהחוויה ומהצ'יל אאוט".