השבוע נערך יום חילופי שלטון בעיריית ראשון לציון. חברי פרלמנט הנוער, ראשי מועצות תלמידים ונציגי מועצות תלמידים בבתי הספר בעיר נכנסו לכמה שעות לנעליהם של בכירי העירייה. יום חילופי שלטון הוא חלק משבוע ארצי שבמסגרתו בני נוער מחליפים ליום אחד בכירים במגזר הציבורי, במשרדי ממשלה וברשויות המקומיות. מטרת היום היא לתת לבני הנוער "טעימה" מהאתגרים היומיומיים בניהול עיר, וכן לתת להם אפשרות להשמיע את קול הנוער.

צילום: עידן גרוס ויוסי אלתרמן

בני הנוער התייצבו כבר בשעה 08:00 לישיבת הנהלת העיר. יו"ר פרלמנט הנוער, ויולטה קורולקוב, העלתה בקשה להקלה בקבלת אישורי רוכלות לבני הנוער במהלך החופשות והחגים. נציגי הפרלמנט הסבירו כי הם ערכו סקר שהופץ בקרב בני הנוער כדי לבדוק את רמת ההיענות והדרישה לנושא וכן ביצעו מיפוי של מקומות רלוונטיים למכירה במסגרת אירועי שיא עירוניים.

סוכם עם נציגי הפרלמנט שאגף רישוי עסקים יבחן את הנתונים שאסף פרלמנט הנוער, ויתקיימו פגישות משותפות על מנת לקדם את היוזמה. הובהר כי לא מדובר באישור גורף לכל בני הנוער למכור בכל מקום אלא במקומות "מסומנים" בהם קיים פוטנציאל לשילוב דוכנים ועמדות של בני נוער.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "יום חילופי שלטון הוא מסורת יפה ורבת שנים בעיר. בגיל 15 הייתי יו"ר מועצת תלמידים של הגימנסיה והתלוויתי לראש העירייה דאז מר חנניה גיבשטיין, כנראה שכבר אז ניטעו בי הניצנים והרצון להגיע לתפקיד ראש העירייה. אתמול התלוותה אלי ויולטה, יו"ר פרלמנט הנוער שלנו. עשרות בני נוער מהפרלמנט התלוו לבעלי התפקידים השונים בעירייה והתוודעו לעשייה היומיומית שלנו מקרוב. אני מקווה שהצלחנו לתת להם טעימה מאתגרי ניהול העיר. שמחתי לשמוע מהילדים את תחושותיהם והערכתם לעבודה הקשה שלנו. הכרתי ילדים נבונים ויצירתיים ואני יכול להגיד לכם שהעתיד של העיר בידיים טובות. מאחל לכולם בהצלחה ולהתראות בחילופי שלטון בשנה הבאה".

צילום: עידן גרוס ויוסי אלתרמן

יו"ר פרלמנט הנוער, ויולטה קורולקוב, שיתפה: "בשבילי זה יום שניתנת לנו ההזדמנות לקבל הצצה לתוך העולם של העירייה. הזדמנות להכיר וללמוד על המערכת העירונית שמפעילה את יומנו ומעניקה שירותים לתושבי העירייה ולבני הנוער בפרט, זאת מסורת שאנחנו מקיימים בפרלמנט מספר שנים".

צילום: עידן גרוס ויוסי אלתרמן

עוד הוסיפה קורולקוב כי "אני רוצה להודות לראש העירייה דב צור, למשנה ראש העירייה ומחזיק תיק הנוער והצעירים מר דורון אוזן ולשאר בעלי התפקידים, על יום מיוחד זה".

צילום: עידן גרוס ויוסי אלתרמן