האירוע לנוער. מחירים מופקעים

הורים לילדים שהשתתפו במסיבות הפורימון במתחם הלייב פארק בראשון לציון התלוננו על המחירים הגבוהים שנאלצו ילדיהם לשלם. לדברי אחד ההורים, ילדיו שילמו לא פחות מעשרה שקלים עבור כוס מים אחת, זאת לאחר שנאסר עליהם להיכנס למתחם עם מזון ושתייה שהביאו מהבית.

פורים האחרון הביא עימו תרעומת רבה על היערכות העירייה, כשהביקורת הראשית באה בעקבות ביטול המופעים בגן בעברית. בבוקר האירוע, כשהורים רבים וילדיהם כבר הגיעו אל הגן במטרה לצפות במופעים המתוכננים, התברר שחברת האבטחה לא הצליחה לגייס מספיק אנשי אבטחה וההורים והילדים המאוכזבים נאלצו לחזור הביתה.

כעת מתברר שגם על אירוע הפורימון לנוער היה לתושבים הרבה מה לומר. באירוע הופיעו אמנים בולטים כמו איתי לוי, סקאזי ועוד רבים וטובים. תמורת ההופעות נאלצו המשתתפים לשלם 120 שקל לכרטיס, אך הנוער המקומי יכול היה לרכוש כרטיסים בהנחה ולשלם בסך הכל 80 שקלים.

ואכן, ההיענות לאירוע הייתה רבה ו־1,500 בני נוער גדשו את הלייב פארק ונהנו משלל ההופעות. למרות זאת, התברר שמחירי המזון והשתייה באירוע היו גבוהים מאוד.

"בשנה שעברה גבו מהילדים שלי שמונה שקלים עבור כוס שתייה", סיפר אחד האבות, "לכן השנה אמרתי להם להגיע מוכנים ולקחת עימם בקבוקי שתייה, אבל כשהם הגיע למתחם נאמר להם שאי אפשר להיכנס לשם עם בקבוקים כך שהאפשרות היחידה שעמדה בפניהם הייתה לרכוש אצל מוכרי המזון שתייה.

"הייתי בהלם כשהילדים סיפרו לי שבתוך המתחם מכרו כוס מים בעשרה שקלים, לא בקבוק אלא כוס מים", מוסיף האב, "זה לא שפוי המחירים האלה".

"ממכר האוכל והשתייה אינו באחריות העירייה אלא של מפעילים פרטיים", מסביר דורון אוזן, מחזיק תיק הנוער בעירייה, שגם היה האחראי על ארגון האירוע והתייחס לטענות. "האיסור על הכנסת שתייה נועד למנוע הכנסת אלכוהול או סמים אסורים, והמאבטחים לא יכולים להריח כל בקבוק שנכנס עם בני הנוער. בלי שום קשר, דאגנו שיהיו במתחם מי שתייה ללא תשלום. אני חושב שעדיף תמורת כמה שקלים למנוע מקרים כמו שראינו בתל אביב, ששם בני נוער השתכרו במסיבה".

עם זאת, הבטיח אוזן לדאוג שבמסיבות הבאות יהיה פיקוח על המחירים, כדי שהדבר לא יחזור על עצמו.