תלונות מצטברות על התנאים בצהרון בבית ספר בארי במרכז העיר: הורים שילדיהם שוהים בצהרון טוענים כי התנאים במקום אינם טובים, השירותים מלוכלכים ויש מחסור בתאורה בכניסה לצהרון.

ילדי הצהרון מגיעים אליו בכל יום לאחר סיום הלימודים, והם שוהים בו עד 18:00 בערב. לטענת אחת האמהות, הצהרון מסייע רבות לבנה- אבל התנאים במקום מחייבים שיפור.

"יש מבנה שאמור לשמש כשירותים, אבל הדבר לא נעשה. במקום זה הילדים צריכים לעלות לקומה העליונה בבית הספר וללכת לבד מרחק לא מבוטל כדי להגיע לשירותים, שרוב הזמן מלוכלכים ולא ראויים לשימוש".

בית הספר בארי | צילום: google earth

"בדרך לשירותים הם גם נפגשים עם כל מיני אנשים שיכולים להיכנס דרך כניסות צדדיות, כי לא תמיד הדלתות נעולות", מספרת אמא אחרת. "פעם פגשתי שם גבר זר שהסתובב במקום".

לטענתה, יש בעיה נוספת שמסכנת את שלום הילדים, והיא המחסור בתאורה. "הכניסה למתחם חשוכה מאוד ואי אפשר לראות שם דבר. יש סכנה גדולה שהילדים לא יראו לאן הם הולכים, וימעדו במדרגות בגלל החושך. זה כבר קרה, וגם סייעת נפגעה בעבר".

לטענתה, בעקבות תלונותיה יצרו איתה קשר מאגף שפ"ע בעירייה, אמרו לה שהעניין נבדק ואכן צריך לתקן את הליקויים.

מהעירייה נמסר בתגובה: "מדובר במועדונית שהושקעו בה משאבים רבים והיא נותנת מענה ברמה גבוהה לילדים. באשר לתאורה ולשירותים במקום, מחזיק תיק הרווחה, מ"מ ראש העירייה, מוטי עג'מי, פועל באופן אישי בכדי לטפל בנושא".