השבוע צוין יום המורה, המוקדש כולו לאלו שאחראיים על חינוך הדור הבא. לציון היום תלמידי 'אנקורי' בראשון לציון החליטו להתמקד בנקודה כואבת: אלימות נגד מורים. את המסר הם העבירו בסרטון מושקע שהכינו, בו השתתפו מורי בית הספר כשחקנים בתפקיד עצמם.

העומדים מאחורי הסרטון הם תלמידי מגמת הקולנוע בבית הספר 'אנקורי' בעיר, שהחליטו לצאת במחאה נגד תופעת האלימות נגד המורים, שלמרבה הצער הופכת לנפוצה יותר ויותר.

הם מביעים את המחאה בסרטון שהפיקו, כתבו, צילמו וערכו בעצמם. התלמידים מקווים שהקריצה ההומוריסטית תהפוך את הסרטון לוויראלי והמסר החשוב יועבר ויופנם.

הסרטון נפתח בסצנה שבה רואים כנופיה חמושה נכנסת לתוך בית הספר, ואנשיה מתחילים לחטוף ולרכז את צוות המורים בחדר אחד כשהם קשורים אחד לשני. את הטוויסט המפתיע בעלילה תוכלו לראות בעצמכם. 

"המורים עושים תפקיד חשוב, הם אוהבים אותנו ומקדישים לנו המון תשומת לב. לא מגיע להם לקבל יחס מזלזל ובטח שלא אלימות, לא בבית הספר ולא בשום מקום. מגיע להם רק פרגון", מסבירה מאיה ישראלי, תלמידת כיתה י"ב במגמת הקולנוע בבית הספר.

חברתה למגמת, עפרי טל, מסבירה שמטרת הסרטון הייתה לומר למורים מה שקשה לומר בעל פה. "הסרטון הזה הוא בשבילכם, המורים. אנחנו מעריכים ואוהבים אתכם. שמחנו לעשות את הסרטון ולהחזיר למורים טיפה ממה שהם מקדישים לנו כל הזמן", אמרה.

"קשיים בסביבת העבודה היו ויהיו, אך אלימות לא מקובלת בשום צורה", אמר משה גרדוס, מנהל קמפוס אנקורי בראשון לציון.

"שמחנו לקחת חלק בהכנת הסרטון, שכולו פרי יוזמה של תלמידי מגמת הקולנוע שלנו. תרומתנו מסתכמת בכך שהמורים שימשו כשחקנים ותו לא. התלמידים הגו את הרעיון, כתבו, צילמו וביימו את הסרטון. אנו גאים באמירה החד משמעית של תלמידינו".