בחודשים האחרונים לא יכולנו להתעלם מתופעת הרחפנים שכבשו כל חלקה טובה: בתחום הביטחון, התצפיות, הצילום ועוד. בצעד לא אופייני למערכת החינוך, שלעיתים יכולה להיות מיושנת ולא מעודכנת, גם שם התחברו לטרנד החדש.

תלמידי מגמת המכונאות בתיכון ומכללת נעמ"ת בראשון לציון היו מהחלוצים בתחום, כשהצליחו להטיס רחפן משלהם במסגרת לימודית במגרש בית הספר. במסגרת לימודי הנדסת מכונות (התמחות תיב"מ) נחשפים תלמידי המגמה לנושא החדשני של רחפנים.

תלמידי המגמה לומדים את תהליך בניית הרחפן, כיצד להטיס אותו, איך לנווט אותו- וגם לנתח את התמונות המתקבלות מהמצלמה המחוברת לרחפן, ומוצגות בטלפון הנייד. הלימודים מלוויים בהבנת מערכות הבקרה והטיסה של כלי טייס באופן, ובפרט כלי טייס לא מאויש.

מנהלת בית הספר, אראלה גליקמן שאול, מספרת כי התלמידים מגלים עניין רב בבניית והפעלת הרחפן, והמגמה הזו הפכה לאחת המגמות המבוקשות בבית הספר. "הייתה התרגשות גדולה בהפעלת הרחפן בפעם הראשונה. התלמידים השקיעו לילות כימים בבניית הרחפן והמראתו המוצלחת סימלה למעשה את הצלחת התלמידים במשימתם".

תיכון ומכללה טכנולוגית נעמ"ת ראשון לציון זכה בשנה האחרונה בפרס חינוך מחוזי  של משרד החינוך. מדובר במהפך: עד לפני כעשור, התיכון הציג אחוזי נשירה של כמעט 50 אחוז- והיום עומד על 2 אחוזים בלבד.

"יש כאן עבודה אדירה" מספרת מנהלת בית הספר אראלה גליקמן שאול "בוגרים של בית הספר נמצאים בחברות הייטק גדולות כמו אינטל, בינת ועוד. מה שייחודי זה שאנחנו לוקחים תלמידים שלא באו לידי ביטוי בחטיבות הביניים ועושים איתם את המהפך בחטיבה העליונה".