לא פעם אומרים שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ, ובמקרה של יהונתן סמואלסון קשה להתעלם מהקלישאה הידועה. יהונתן, בן 17 מראשון לציון, הולך בדרכי אימו- ונבחר לאחרונה להיות יו"ר פרלמנט הנוער של העיר.

למי שטרם שמע- יהונתן הוא בנה של חברת הכנסת לשעבר אנסטסיה מיכאלי, המתגוררת בנחלת יהודה עם שמונת ילדיה. למרות הקישור הבלתי נמנע אליה, הוא דווקא מציין שהבחירה להתמודד לא הגיעה בעקבותיה.

"אמא שלי תמכה בי המון במהלך הבחירות. שואלים אותי הרבה אם הרצון להיבחר ולהוביל עלה מכל הפעמים שביקרתי איתה בכנסת וראיתי את הפעילות הפוליטית שלה- אבל לא, זה לא בא משם. אנחנו שמונה אחים בבית וכל אחד הולך לכיוון אחר לחלוטין" הוא אומר.

"אני החלטתי ללכת לכיוון החברתי ונמשכתי לכיוון הזה כי הוא מעניין אותי, זה משהו שאני עוסק בו כבר כמה שנים. אמא שלי עזרה לי ונתנה טיפים כדי לנצח בבחירות, אבל הטיפ הגדול ביותר היה להיות אני, להיות אמיתי."

מנהיג הצעירים: יהונתן סמואלסון, היו"ר החדש | צילום: פרטי

בחירתו של יהונתן לתפקיד יו"ר הפרלמנט אינה שגרתית: הוא חובש הכיפה הראשונה שיימלא את התפקיד, והראשון שהגיע ממסגרת חינוך דתית- הוא לומד בכיתת מחוננים בישיבה התיכונית של בני עקיבא. "קשה לומר שאני מרגיש מיוחד בגלל הרקע הדתי שלי, שליחות זו הגדרה מדויקת יותר. אני מרגיש שליח של המגזר הדתי בראשון לציון" הוא מסביר.

יהונתן משמש נציג בפרלמנט הנוער העירוני כשנתיים, ובעברו היה פעיל בתנועה המחוזית "הקהל למען ציון" לנוער ציוני דתי. בין הפרויקטים אותם קידם בראשון לציון ניתן למנות יריד תעסוקה לנוער, פעילות הסברה לגילוי סמי אונס, גיוס תרומות לרכישת ילקוטים לנוער רווחה, ועוד. למרות פעילותו הענפה, ההחלטה להתמודד על ראשות פרלמנט הנוער לא הייתה ברורה מאליו עבורו.

"הרבה זמן התלבטתי בעניין ביני לבין עצמי, אבל כששמעתי שיש השנה בחירות החלטתי ללכת על זה. בתור פעיל בפרלמנט הנוער בעבר עשיתי הרבה פעילויות והתנדבויות, כך שזה לא היה חדש לי" הוא אומר.

פרלמנט הנוער בראשון לציון מורכב מ- 61 נציגים מכל בתי הספר, תנועות הנוער וגופי הנוער בעיר, ומיצג את כלל הנוער. תפקידו לדאוג לזכויות בני הנוער בעיר, ליזום פעילויות עבורם ולהיות שותף להחלטות המתקבלות בעניינם.

ראש העירייה דב צור אמר לאחר בחירתו של יושב הראש החדש: " אני בטוח שיהונתן שאב הרבה מהשליחות הציבורית מהבית. אני רואה בו היועץ החדש שלי לענייני נוער ומתכוון להיעזר בו רבות״.