בית הספר היסודי אשכולות, שמשלב תלמידים בעלי מוגבלות פיזית לצד תלמידים ללא כל מוגבלות, חנך לאחרונה גן משחקים מונגש בחצר בית הספר, שסוף סוף יאפשר לתלמידים בעלי המוגבלויות לשחק כמו חבריהם.

כל המתקנים הותאמו במידות, בגבהים ובזויות לשימוש בכיסא גלגלים, כך שהילד יכול להשתמש במתקן ללא עזרה של אדם נוסף. במתקנים גבוהים בהם יש צורך בעליה, הותקנו רמפות מיוחדות בהן יכולים ילדים עם כיסא גלגלים לעלות למתקן וליהנות ממנו.

גזירת הסרט בגן המשחקים | צילום: עיריית ראשון לציון

בטקס חנוכת הגן החדש השתתף ראש העירייה דב צור, מחזיק תיק שפ"ע וחבר המועצה אבי חיים, מנהלת בית הספר אוסנת אל על ותלמידים בית הספר. בנוסף,  התקיימה הופעה של להקת המחול "יחד", שהביאה הרבה מאוד כבוד בכך שהייתה ללהקה הראשונה, המשולבת תלמידים בעלי מוגבלות פיזית ותלמידים ללא מוגבלות, שהופיעה בפסטיבל למחול בכרמיאל. 

ראש העירייה, דב צור, אמר בטקס: "מתקני משחקים תמיד מצליחים לייצר קולות של שמחה וצהלה, הפעם הייתה תחושה שהם הצליחו לייצר ערך מוסף. הערך הזה הוא בדיוק המסר הערכי שבית הספר מעביר לתלמידים ולהורים בהשקפת עולמו, בזכותו של כל תלמיד ללמוד ולהשתלב בחברה".

מנהלת בית ספר אשכולות, אסנת אל על, ציינה את תודתה לכל מי שעמד לצד בית הספר בהקמת המתחם הייחודי והוסיפה: "המיזם המיוחד התרחב מעבר למה שבית הספר תכנן ומלבד המשחקים, הקימו במתחם הגן המונגש גם סביבת לימוד מהנה הכוללת כיתות הוראה מיוחדות המשמשות את הילדים בעלי המוגבלויות ללימוד מקצועות הלימוד כדוגמת מתמטיקה, מדעים ושפה ואף משמש לחגיגות ימי הולדת".